Wpis z mikrobloga

Jak idzie na L4 z powodu covida (czyli na izolację a nie kwarantannę) to x dniowej (nie wiem ile teraz jest - 10? 14) kwarantannie są poddawane wszystkie osoby, z którymi miał kontakt.


@kefas_safek: wybacz kolokwializm, ale gówno prawda.
  • Odpowiedz
No tak. Właściciel firmy ustala prawo w Polsce xD


@Rogovic: no nie ustala, ale za pośrednictwem związków i stowarzyszeń może za tym "lobbować". Ja wiem, że to ładna teoria no, ale tak to powinno działać. Bo jak sam zauważasz to procedury, a nie wirus sam w sobie jest problemem. Więc tym bardziej premia dla zaszczepionych jest kuriozalna.
  • Odpowiedz
@lizakoo: Jeżeli średnio pracodawca miał tydzień L4 na pracownika, a przez covid więcej. To traci przez covid czy nie? Jak nie traci to po co w ogóle zatrudnia pracowników?
  • Odpowiedz
@Krupier: Ja tylko próbuje uargumentować dlaczego pracodawca daje premię zaszczepionym. A daje bo ma większy zysk jak pracownicy pracują. A pracodawca jest wrzucany do jakieś rzeczywistości prawnej i się dostosowuje. Czy jest to moralne aby dać tylko zaszczepionym? Nie wiem. Czy nasze procedury dotyczące kwarantanny są normalne? Nie;)
  • Odpowiedz
@Rogovic: pamiętaj jednak, że to miecz obosieczny i taką patologiczną premią, niezależną od wykonanej pracy i zaangażowania w nią może zdemotywować tę część pracowników, która się nie szczepi.

Taka premia to taka sama patologia jak premie za obecność i ucinanie kasy za pójście na urlop/L4.
  • Odpowiedz
  • 54
Pracodawca miał ochotę dać premie ludziom i zajebiście. Jakby dawał tylko łysym też zajebiście. Lepiej niech ktoś otrzyma premie niż jakby nikt nie dostał.

Z Covidem u nas było tak, że jedna chorą osobą zawinęła na długie L4 kilkanaście innych. Z powodu grypy w ciągu roku może na L4 są 3 osoby przez 3 dni. Porównanie grypy do Covida - chyba Zibi Boniek to wymyślił..
  • Odpowiedz
@Krupier: Jak najbardziej się zgadzam. Tym bardziej że jest sporo osób co nie może się zaszczepić. I te osoby mają udowadniać przed pracodawcą że nie mogą się szczepić a premie chcą. Za duży absurd.
  • Odpowiedz
@lizakoo u mnie w firmie w jednym momencie COVID "wyłączył" całą obróbkę CNC .. niektórych nie było 10 dni, niektórzy wrócili po prawie dwóch miesiącach
  • Odpowiedz
Jezu, ludzie, zrozumcie w końcu, że im szybciej się zaszczepimy, tym szybciej skończy się ten burdel. Pół roku temu jak przeglądałem wykop, to wszyscy obrzucali gównem PiS za niszczenie gospodarki, zamykanie ludziom przymusowo biznesów i rzucanie im ochłapu (pamiętacie Burneikę w TVP? Główna z płomieniem). Ludzie czekali na szczepionkę, bo dziabniesz się dwa razy i mniejsza szansa, że się przekręcisz.

A teraz? Cały wykop zaj*%&ny historiami w stylu "ja się nie szczepie,
  • Odpowiedz