Wpis z mikrobloga

@dziecielinapala: Nadal czekam na wykazanie różnic w stracie dla pracodawcy przy 2 tygodniowym l4 na grypę i 2 tygodniowej kwarantannie. Pewnie się nie doczekam, bo w twoich urojeniach 2 tygodniowa kwarantanna covidowa to coś niebywałego w porównaniu z lekkim 2 tygodniowym L4
  • Odpowiedz
@lizakoo: przecież tu jest mnóstwo składników. Grypę raczej masz max raz w roku, a na kwarantanne możesz trafić kilka razy. Plus fałszywie dodatnie wyniki, które tygodniami trzymały ludzi na kwarantannie, plus dwóch ziomków ode mnie z działu trafiło do szpitala i nie było ich 2 miesiące, w sezonie grypowym tego nie było. Całe działu potrafiły mieć przestoje bo połowa pracowników na kwarantannie przez jeden przypadek. Trzeba być sportowym żeby tego nie
  • Odpowiedz
  • 12
@lizakoo no chociażby taka różnica, że na kwarantannę przy dobrych wiatrach mogą mu rzucić całą załogę jak ktoś nie poduma i się zgłosi gdzie nie trzeba
  • Odpowiedz
  • 86
@lizakoo może, ale wystarczy, że pracodawca nie jest januszem, który każe komuś #!$%@?ć z gilem i wyśle takiego delikwenta szybko do domu. Covidowy jak go "wykryją" to wchodzi cały na biało sanepid i #!$%@? wszystkich, którzy się z nim minęli, bo na pewno zarażał wcześniej. I nic z tym nie zrobisz.
  • Odpowiedz
Ale się szury u mnie w robocie zesraly o premie dla zaszczepionych xD


@dziecielinapala: to dokładnie tak samo jak ty byś się zesrała o premię dla niezaszczepionych iksde

Plus fałszywie dodatnie wyniki, które tygodniami trzymały ludzi na kwarantannie


Czy ty przyznałaś właśnie, że duża część tej światowej histerii jest bezpodstawna?
  • Odpowiedz
@Krupier: a czy ja kiedyś pisałam inaczej? ( ͡° ͜ʖ ͡°) dużo środków było niewspółmiernych i mamy #!$%@? rząd co nic nie umie.

dokładnie tak samo jak ty byś się zesrała o premię dla niezaszczepionych iksde


@Krupier: ale to by chociaż było zasadne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ale to by chociaż było zasadne ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@dziecielinapala: zasadne byłoby zesranie się o to, że niezaszczepiony dostaje premię, ale niezasadne jest zesranie się, że zaszczepiony dostaje?

Ładna hipokryzja.
  • Odpowiedz
@Rogovic: a musi być jakiś argument? Pracodawca może sobie premiować za co tylko chce, widocznie stwierdził, że da hajs niezaszczepionym bo np. nie popiera masowych szczepień i nic ci do tego, prawda?

jaka hipokryzja? Premie są nagroda, po co nagradzać kogoś kto nie wniósł żadnego wkładu?


@dziecielinapala: no taka hipokryzja, zwykła. Szczepiąc się też nie wniosłaś żadnego wkładu, już ci to @lizakoo wyjaśnił.
  • Odpowiedz
@dziecielinapala: Brawo, sam rozważam wprowadzenie jakichś benefitów dla zaszczepionych w swojej firmie. Mniejsze ryzyko, że ktoś mi wyleci na L4 oraz średnio są to osoby bardziej ogarnięte niż sceptycy.
  • Odpowiedz
Nadal czekam na wykazanie różnic w stracie dla pracodawcy przy 2 tygodniowym l4 na grypę i 2 tygodniowej kwarantannie.


@lizakoo: jak pracownik idize na L4 na grypę to nie ma jednego pracownika. Jak idzie na L4 z powodu covida (czyli na izolację a nie kwarantannę) to x dniowej (nie wiem ile teraz jest - 10? 14) kwarantannie są poddawane wszystkie osoby, z którymi miał kontakt. Czyli jedna osoba z grypą =
  • Odpowiedz
nic mi nie wyjaśnił bo pisze głupoty które mu prostuje xD


@dziecielinapala: nope.

nic nie wytłumaczył. Grypa to tylko L4. A covid to głównie kwarantanny trwające u niektórych ponad miesiąc będąc zdrowym i do tego L4.


@Rogovic: wytłumaczył. To, że wy nie dostrzegacie zależności to już inny temat.

A skoro kwarantanny są problemem, a nie covid to jest na to proste rozwiązanie - zlikwidować kwarantanny.
  • Odpowiedz