Wpis z mikrobloga

@hardgainer: jak robisz głódówkę co 3 dzień to w resztę musisz mieć plus kaloryczny, nie 0. Wtedy utrzymasz mięśnie i siłę. Jeśli w 3 masz + to lepiej to rozbij na 5. Szybciej schudniesz i będziesz miał więcej sił.
  • Odpowiedz
@arturu777: robiłem głodówki już nie raz, najwięcej 48h tylko że ja nie jestem otyły ani nie mam dużej nadwagi/tłuszczu i czuj się na poście słabo bardzo plus robię dziennie 10k-18k kroków. Muszę zmienić dietę, jednak ta piersi z warzywami/ryżem chyba musi być XD
  • Odpowiedz
@hardgainer: jak czujesz sie na poscie slabo to za duzo cukrów prostych w diecie. też tak miałem. Dla porównania na keto praktycznie nie czuć różnicy. Ja jednak keto nie lubię i jem węglę, ale zero cukrów prostych przy głodówce
  • Odpowiedz
@hardgainer: omad sprawia ze organizm wiedzac ze moze byc tylko jeden posilek, to jak moze to odklada zapasy w postaci tluszczu. ja jem malo, pół porcji obiadowej na raz, a 5-6 razy dziennie i mnie nie zalewa, jak nie jem lodów, batonów, ani slodzonych napoi
  • Odpowiedz
@hardgainer: Jak nie liczysz kalorii to NIC nie robisz, a nie żadną redukcję. Nasz mózg nie jest stworzony do liczenia i pamiętania tego co jesz - dzisiaj i jutro zjesz mało, a pojutrze zjesz dużo - w cyklu tygodniowym wychodzisz na plus kaloryczny pomimo tego, że świetnie pamiętasz te 2 dni, w których jadłeś mało. Zacznij liczyć, a nie się oszukiwać i zacznie działać, bo praw termodynamiki nie złamiesz.
  • Odpowiedz
@dyjakan: poczytaj sobie bo dokładnie tak jest. Jest to adaptacja organizmu. Jakby tego nie było to byś nigdy tolerki na nic nie złapał. Jak się nie znasz to doczytaj zanim sie wypowiesz ;)
  • Odpowiedz
@arturu777: Tak się składa, że mam na ten temat pojęcie i jak jesteś na deficycie to nie ma znaczenia czy jesz 1 czy 10 posiłków dziennie - będziesz gubił wagę, bo innej opcji nie ma. Jeżeli masz dowód, że jest inaczej to zgłoś się po Nobla z biologii i fizyki na raz.
  • Odpowiedz