Wpis z mikrobloga

Mieszkam w nieciekawej dzielnicy co skutkuje tym że jestem zmuszona na oglądanie dzień w dzień patologii. Ciężko tutaj znaleźć normalnych ludzi, którzy chociaż pracują lub studiują jest to może 10% mieszkańców tego społeczeństwa.

Wyobraźcie sobie zamknięte getto z jednym wyjazdem na końcu z tego zadupia, tak mniej więcej to wygląda i to tutaj spawnują się ghule, lumpy i inne przepite mordy.
Tutaj piątek i "imprezy" są codziennie, a priorytetem jest osiągnąć 17 lat i zajść w ciążę z pierwszym lepszym łobuzem, a w wieku 20 lat zaniedbać się i wyglądać jak 35 letnie Grażyńsko.

Patrzę na tych ludzi opuchniętych, smętnych i sięgających po swojego boga zwanego wódką (gdy dostaną zasiłek) lub "efke" (gdy już kasę przechlaja) i sobię myślę "to jest to społeczeństwo, które hoduje sobie nasz PIS - łatwy do manipulacji, a taki jest idealny"
Wkurza mnie że to o takich ludzi dbają i nagradzają, za to że są pasożytami. Za to że ich dzieci nigdy nie wyszły poza tą dzielnicę nawet do parku. Dosłownie.
To tylko moje #przemyslenia nikt nie musi czytać
  • 206
@Kacorek IMO każdy ma. Kwestia wychowania i znalezienia w czym dzieciak jest dobry i zaszczepienia w nim jakiejś pasji.
A par jak widać jest mało. Dlatego historią się dzielę. Mirko wszak pełne mistrzów wychowania. Ja sam zamierzam też jakiemuś dzieciakowi taką szanse dać.
Bo można. Trzeba tylko chcieć ( ͡º ͜ʖ͡º)
Dzieci sa niewinne, zaczynaja ze stanem zerowym. Czystą karta.

Chlona wzorce i od nich zalezy czy pojda w slady rodzicow czy nie.


@BillyGugu: No właśnie dlatego że chłoną patologiczne wzorce to mają ogromną szansę na patologiczną przyszłość.
Przy czym patologia to nie zawsze alkohol, cuchnące ubrania, nieumyte naczynia i brud w mieszkaniu.
Efekty patologii czasem wychodzą na wierzch "w dobrych domach" ale w zupełnie innej postaci: traumy, zaburzenia psychiczne, nerwice, DDA,
@RubinWwa: Skończ bredzić. Powołujesz się na badania które nie mają nic wspólnego z przenoszeniem w genach patologii a predyspozycji do uzależnień. Mam coraz silniejsze odczucie że to Ty jesteś tą patologią o której piszesz.
Ale spróbuję. Tak, sytuacja, w której musisz wydawać na samo mieszkanie ponad połowę swojej wypłaty - jest patologiczna. Realna wartość Twojej wypłaty w stosunku do PODSTAWOWYCH rzeczy, jakie MUSISZ kupić - jest w Polsce patologią. Sytuacja, w której na 1 osobę w bloku przypada Ci mniej miejsca, niż więźniowi w celi - jest patologią.

Pewnie sam tak mieszkasz i próbujesz sobie to zracjonalizować. Próbuj dalej :D


@Thorrand: Panie święty buhahahahahhahahaha. Pół
Powołujesz się na badania które nie mają nic wspólnego z przenoszeniem w genach patologii


@ediz4: No nic zupelnie xD

Brain imaging suggests that people with fewer D2 receptors are more likely to become addicted than those with many of the receptors--and how many of these receptors people have is, in part, genetically determined.


Chcialbys umić angielski co? xD
Przeciez to ty tu jestes patologia ktora ma bol dupska ze ktos ci
Mam natomiast te książki, wysłać Ci?

Co za stek kosmicznych bzdur. Skąd oni was biorą.

Lepszy jest chłopski rozum, prawda?


@Klozapina: Masz rozumieć co wklejasz i co klepiesz. Co ma wspólnego przekazywanie w genach pewnych predyspozycji z zachowaniami patologicznymi?
@ediz4:

Owszem. Jednak odnoszę wrażenie, że dyskutuję z idiotą, więc wybacz - ale jeśli nadal masz odpisywać pół-słówkami, to podziękuję :)


Miło mi, Krzysiek jestem ;)

Panie święty buhahahahahhahahaha. Pół świata jest patologią bo ma małe mieszkania i nie stać ich na Don Perignion. Wątek kabaret. Co kolejny to bredzi gorzej.


1) Nikt nie mówi o luksusach. Pisałem o podstawowych artykułach, potrzebnych do przeżycia. Mieszkanie / higiena / jedzenie.

2) Życie