Wpis z mikrobloga

Ktoś jest w stanie powiedzieć jak VMware liczy zużycie CPU?

Sprawdzam sobie w Vmware ESXI 6.5 sekcja monitor, wykres CPU o godzinie 23:40 pokazuje mi użycie całego proca 34% podczas gdy zliczyłem sobie użycie wszystkich 3 virtualek jakie tam stoją o tej samej godzinie i w pierwszej mam 13% użycia o 23:40, w drugiej 3% i w trzeciej 3%, daje nam to 19%. Między 19%, a 34% spora różnica, o co tu chodzi? Każda wirtualka ma takie same ustawienia proca, tj. 12vCPUs

#it
#wirtualizacja
#informatyka
#vmware
  • 13
  • Odpowiedz
@kretovsky: ok, powiem tak, na teraz nie umiem wytlumaczyc tego, pojecia w sumie nie mam :/ Jakbys mial odpalone powercli i polaczony bys byl do tego vcentra/esxa. to moglbys zrobic tak, zeby ulatwic pomiary:
Get-Stat -stat cpu.usagemhz.average -MaxSamples 1 -Entity ((get-vm -location 'host3.greg.labs'|?{$_.PowerSTate -eq 'poweredon'}).name+'host3.greg.labs') -realtime -Instance '' | select MetricId,Unit,value, Entity,TimeStamp | ft

Ale no wlasnie to ma sie nijak do tego co Ty oczekujesz , i w sumie ja
oinkoink - @kretovsky: ok, powiem tak, na teraz nie umiem wytlumaczyc tego, pojecia w...

źródło: comment_16213166379GYyI516sz8bKmriAwSHAw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@kretovsky: zapytalem sie wsrod znajomych moze ktos wie, ja od siebie tylko dodam, ze te metryki to takie voodoo, ze jeszcze nie spotkalem w zyciu ani 1 osoby ktora by mi mogla je po ludzku wytlumaczyc i zeby sie to zgadzalo. Jesli zadawalem tego typu pytania na szkoleniach to mnie zbywali i mowili zebym nie szukal dziury w calym ;)
  • Odpowiedz
@kretovsky: pytalem sie nawet trenera szkoleniowego vmware, i tez nie byl w stanie udzielic odpowiedzi ktora by to wytlumaczyla ;) poki co , ludzie mi pisali : 'no wiesz, bo tam wiecej lata rzeczy odpalonych na esxie niz tylko vmki' ;) tylko ze to nie tlumaczy tego wlasnie co jest napisane w dokumentacji, i nikt nie mowi gdzie jest per counter ktory wskazuje ta delte co wychodzi, takze ja sie poddaje
  • Odpowiedz
@kretovsky: wszystko wskazuje na to ze to blad w dokumentacji opisu tego metricID. I jest tak jak moglo Ci sie wydawac. Otoz, opis metricID wskazuje ze to co pokauzjesz na hoscie = suma wszystkich zuzyc VM, aczkolwiek tak nie jest. Ten opis jest bledny, bo nie wskazuje tego ze to suma zuzyc VM + to co hypervisor sam uzywa, caly overhead + jest wlasnie zuzycie/procesy etc. Jakbys np. wszedl w esxtop
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kretovsky: bardzo malo. Nie wiem jak reszta hypvervisorow, ale vsphere i jego vmkernel,. Ma bardzo maly narzut. W dobie dzisiejszego sprzetu to naprawde nie robi roznicy. Tu mozeszn spojrzec o narzut.na ram. Koszt obslugi vm w ram.
https://docs.vmware.com/en/VMware-vSphere/7.0/com.vmware.vsphere.resmgmt.doc/GUID-B42C72C1-F8D5-40DC-93D1-FB31849B1114.html
Za maszyna 16gb ram i 1 vcpu placisz 139mb ramu. 10 lat temu to mozna by rzec ze sporo, ale dzisiaj to jakies grosze. Cpu tez jakies grosze.
  • Odpowiedz