Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@ethics: @Cypselus: @bary94pl: @PodniebnyMurzyn: @MisPalkis: @bocznica: Ja mogę napisać ze swojego skromnego doświadczenia, że chciałbym mieć wyświetlacz biegów a nie mam. Chciałbym ponieważ czasem mam obawy przy zbijaniu biegów w dół szczególnie przy gorszej przyczepności, że wbije jedynkę i złapię uslizg koła po puszczeniu sprzęgła. Wiem że motocykle mają wskaźnik luzu i na to patrzę ale równie dobrze można by popatrzeć na wskazanie biegu ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Tezak: w sumie, zdarzyło mi się tak slajdem pojechać :p

wystraszyłem się że hey, myślę co to tak pierd....mówię matko bosko, co to się staneło!

a kumpel do mnie, bo na parkingu akurat czekał, że nieźle się debilu popisujesz przed studentkami, bo tam uniwerek obok był :p ehhhh
  • Odpowiedz
@Tezak: Po tym co tu się odwaliło, mogę powiedzieć jedno. Ze ten temat jest czymś dokładnie takim samym, jak temat automatu i manuala w samochodach. Będą zwolennicy tego i tego, ani jedni nie przekonają drugich, ani drudzy tych pierwszych. Ale to, że tutaj o parę opinii wywołała się taka gównoburza, to przeszło moje najśmielsze oczekiwania.
  • Odpowiedz
@Tezak: no jest to jakiś argument, chyba po raz pierwszy ktoś coś konkretnego napisał, jednocześnie luz pomiędzy 1 a 2 pozwala chyba na uniknięcie takich sytuacji?
  • Odpowiedz
@MisPalkis: luz pozwala odpalić motocykl na postoju bardziej, bo nie oszukujmy się, przy mocnym zbiciu biegu, luz nie wskoczy i zablokujesz koło

z tym że to słychać jaki masz bieg. mi się to przytrafiło lata temu, jak jeszcze bardzo jeździć nie umiałem (teraz nie umiem jeździć tylko trochę)

w motocyklach najważniejsze jest wyczucie maszyny
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cypselus: Tak, też zrobiłem takiego slajda przed zakrętem na serpentynach Słonnych i dlatego piszę xd
@MisPalkis: Tak, ale wtedy też patrzysz na kontrolkę luzu :) Normie jak zbijasz biegi to luzu nie wyczujesz.
  • Odpowiedz
chyba z ostatnim zdaniem wszyscy się potrafimy zgodzić. Wykop jednak to miejsce mocnego zaznaczania swojej opinii... xD


@MisPalkis: w sensie że takie sikanie po drzewach, jak robią to piesły?

Tak, też zrobiłem takiego slajda przed zakrętem na serpentynach Słonnych i dlatego piszę xd


@Tezak: kiedyś też wjechałem na jednym kole na rondo :o elką :p

gość który ze mną się uczył, był oczarowanny, a ja prawie zawału dostałem (
  • Odpowiedz
@Tezak: znów, możemy mówić tylko o swoich doświadczeniach, więc odpowiadając w tym duchu: normalnie jak ja zbijam, to luz pomiędzy 1 a 2 wyczuję, w zasadzie może inaczej: jeśli będę redukował z 2 na 1 (i z jakiegoś powodu nie wiedział, że to zmiana właśnie między tymi biegami) to najpierw wbiłbym luz
  • Odpowiedz