Wpis z mikrobloga

  • 20
Hej wykopki, niebawem odbieram swoje mieszkanie, na które wziąłem kredyt. Do tego mieszkania wprowadzam się razem z moją różową. Kredyt jest w 100% na mnie. Pytanie do Was jak waszym zdaniem uczciwie jest dzielić się kosztami? Czy różowa powinna dokładać się do kredytu, skoro będzie tam mieszkać czy powinna tylko połowicznie pokrywać koszty czynszu i mediów? Jak Wy to widzicie? Nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na forach więc pytam o to Was na podstawie Waszych doświadczeń :). Chciałbym aby różowa czuła się jak u siebie. Z jednej strony wynajmując gdziekolwiek indziej musiałaby za wynajem płacić, a z drugiej strony dokładając się do mojego kredytu nic z tego nie będzie miała na dłuższą metę. Jakie jest Wasze zdanie? #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #zwiazki #finanse #pieniadze #kredythipoteczny #kredyt #mirabelkopomusz #tinder
  • 107
  • Odpowiedz
@gooway: Moim zdaniem ratę kredytu powinieneś płacić sam, bo to w końcu tylko Twoje mieszkanie, no chyba że weźmiecie ślub bez intercyzy, to wtedy na pół by było sprawiedliwie
  • Odpowiedz
@gooway: Powinna się dokładać co najmniej do kosztów bieżącego utrzymania, a najlepiej to jeszcze więcej. Trudno tu jakimiś kwotami czy procentami rzucać bo sytuacja nie jest zerojedynkowa. Nawet jak wiążesz z nią przyszłość i niedługo się żenicie, to i tak to mieszkanie jest twoje i tylko twoje i nie będzie jej nawet po ślubie, więc nie musi się czuć zobowiązana do spłacania twojego kredytu teraz. Z drugiej strony jeśli będzie chciała
  • Odpowiedz
no chyba że weźmiecie ślub bez intercyzy, to wtedy na pół by było sprawiedliwie


@azen2: a co sam ślub zmienia w kontekście mieszkania? Dalej to jest jego mieszkanie i jego kredyt. Rzeczy nabyte przed ślubem nie wchodzą w skład majątku wspólnego po ślubie.
  • Odpowiedz
  • 12
@svr_ No to mu powie, że nie będzie z nim mieszkać, bo przykładowo jej nie stać, bo obecnie płaci 900 w innej okolicy a nie 1500. Życie. Op będzie mieszkał sam lub znajdzie współlokatora, który będzie chciał mieszkać w tej okolicy za te cenę
  • Odpowiedz
@gooway: po komentarzach widzę, że Ty już wiesz jak to rozwiązać, tylko szukasz potwierdzenia na mirko. Ode mnie nie dostaniesz, mamy taką sytuację z niebieskim i ja płacę 50/50 czynszu i rachunków. No, ale niebieski nie chce na mnie zarobić :p
  • Odpowiedz