Wpis z mikrobloga

Codzienny namiar na bezpieczną aborcję.

Czy wiecie, że aborcje były, są i będą? Według WHO co roku wykonuje się ich średnio 56 milionów (dane z lat 2010-2014), co daje ponad 150k aborcji dziennie. To się dzieje, moi drodzy i będzie się działo. Nieważne jak głośno przeciwnicy aborcji będą krzyczeć.

Dostęp do aborcji na życzenie jest normą w niemal każdym państwie rozwiniętym, a do takich państw z jakiegoś powodu należy Polska. Aborcja jest także podstawowym prawem człowieka, bo pozwala ona decydować osobie w ciąży o swoim ciele.

I powtórzę to co już pisałam - nikt nie ma prawa zmusić kobiety do kontynuowania ciąży i rodzenia dziecka, bo nikt za nią nie przeżyje ciąży i niedogodności z nią związanych, a takich jest kilka (myślę, że mogę o tym zrobić nawet osobny wpis).

23/31

#aborcja #codziennepowiedzkomus <- tag do czarnolistowania

Jeżeli chcesz być wołany to zaplusuj 'wołający' komentarz. Jeżeli już Cię wołam, to nie musisz tego robić. :)
Amishia - Codzienny namiar na bezpieczną aborcję. 

Czy wiecie, że aborcje były, są...

źródło: comment_1613836933X2U5fuYEZNzUhKsFua6ld1.jpg

Pobierz
  • 114
  • Odpowiedz
@norivtoset:
1) To czy za lżejszą pracę powinno być takie samo wynagrodzenie? Przecież też nie wszyscy mężczyźni mają taką samą budowę fizyczną, ale tutaj najczęściej w wypadku braku wykonywania normy się ich zwalnia.

2) https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/edukacja/edukacja/szkoly-wyzsze-i-ich-finanse-w-2017-roku,2,14.html https://ciekaweliczby.pl/absolwentki/ Nie ma tam analizy dlaczego kobiet jest więcej na studiach.

3) Czy tylko mężczyźni zachowują się źle w miejscach publicznych? Wątpię, ale nie ma praktycznie dni mężczyzn ani miejsc dla mężczyzn. Więc jest to seksizm
  • Odpowiedz
skad pomysl ze mialbym miec tu jakies pomysly?


@Aster1981: Po prostu pytam Cię o zdanie - skoro obserwujesz jakiś problem to siłą rzeczy na podstawie własnych przemyśleń masz swoje wnioski, pomysły jak to można rozwiązać.

@Amishia: Problem są pogłębia, co mnie martwi. Wg danych GUS-u, w 2020 roku (dane bez grudnia) było o 94 tys. więcej zgonów niż narodzin nowych dzieci. Oczywiście, wzrosła liczba zgonów, jednakże, w porównaniu do roku
  • Odpowiedz
Czy wiecie, że aborcje były, są i będą? Według WHO co roku wykonuje się ich średnio 56 milionów (dane z lat 2010-2014), co daje ponad 150k aborcji dziennie. To się dzieje, moi drodzy i będzie się działo. Nieważne jak głośno przeciwnicy aborcji będą krzyczeć.

Czy wiesz, że morderstwa współmałżonków były są i będą? Co roku morduje się miliony żon i mężów, co daje tysiące morderstw dziennie. To się dzieje moja droga, nie
  • Odpowiedz
@Amishia: Uważaj bo @Blaskun się dowie, że wg najnowszych danych do 30% wczesnych ciąż jest ronionych samoistnie, bez jakiejkolwiek ingerencji farmakologicznej. Może jeszcze przeczyta jaka była zastosowana metoda badawcza i dozna szoku. No bo jak to tak?!
  • Odpowiedz
@CyfrowyD: Jeśli uważasz, że nikt nie mówi o problemach mężczyzn przy nadreprezentacji męskiej części społeczeństwa w Sejmie, Senacie, Rządzie i Samorządach, to zastanów się czy powinieneś żale kierować do kobiet, które chcą zmian wg swoich potrzeb (1/2 społeczeństwa) mimo małej reprezentacji, czy do mężczyzn, którzy ignorują problemy innych mężczyzn takich jak Ty.
  • Odpowiedz
wg najnowszych danych do 30% wczesnych ciąż jest ronionych samoistnie, bez jakiejkolwiek ingerencji farmakologicznej


@oluchna: więc mandat 10 zł dla kobiety, co poddała się aborcji i kara śmierci dla tego co jej pomógł
  • Odpowiedz
@mroznykasztan widzę, że nurtuje Cię mocno problem niskiej dzietności. Odpowiedzi (przyczyny głównie, ale rozwiązań także trochę) znajdziesz w książce J. Sawulskiego 'Pokolenie 89’. Nie wchodzi on bardzo głęboko w kwestie psychologiczne związane z tymi decyzjami, ale świetnie zarysowuje realia i okoliczności, w których przychodzi je podejmować.
  • Odpowiedz
@oluchna: myślę, że sądy generalnie rozumieją, że jak jeden czarnuch zastrzeli drugiego to winnym nie jest producent śrubek, więc i z twoim debilnym przykładem sobie poradzą
  • Odpowiedz
@Amishia: Może warto w kolejnym wpisie zaznaczyć jak dużo ciąż jest samoistnie ronionych przez kobiety? Może taki wykopem jak się dowie, że jest to ponad 50% przestanie się pluć o ten znikomy % wynikający ze świadomej decyzji kobiety.
  • Odpowiedz
@oluchna: To nie tyle żale co uświadamianie społeczeństwa jak naprawdę wygląda sytuacja mężczyzn w Polsce. Kilka lat temu praktycznie byś nie zobaczyła ludzi piszących o takich sprawach, a dziś masz mnie pod wpisem o aborcji.

Poza tym nie stygmatyzowałbym na twoim miejscu w taki sposób mojej wypowiedzi pisząc, że są to żale, bo Ci się nie podoba. Czy myślisz, że mówienie iż np. kobiety wpadają w histerię, bo mają okres i
  • Odpowiedz