Wpis z mikrobloga

siemano, trenowałem przez 5 lat siatkówkę, jednak miałem dwa lata przerwy z niezdrowym stylem życia, jednak chciałbym wrócić do tego bo brakuje mi adrenaliny. niekoniecznie do siatkówki a do innego sportu i myśli miałem nad sztukami walki - zastanawiam się nad #boks #muaythai #mma lub jakieś inne - co polecacie najbardziej? Mam 2m i waze ze 100-110kg. #sport
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ray1902: jak masz więcej niż dwadzieścia kilka lat, to nie ogarniesz podnoszenia nogi powyżej pasa, tak jak trzeba, jeżeli wcześniej niczego nie próbowałeś. Chyba że jesteś genetycznie predysponowany. Ale zanim się o tym przekonasz, to szczawie 40 kilogramów lżejsi cię tak okopią, że ci się czegokolwiek odechce. ¯\_(ツ)_/¯
@ray1902: Jeżeli chcesz trenować sobie rekreacyjnie to na Twoim miejscu poszedłbym w MMA. Jest to najbardziej ogólnorozwojowa dyscyplina, która pozwoli Ci wzmocnić praktycznie całe ciało i da argumenty w każdej płaszczyźnie. Boks, kickboxing czy tajski też jest spoko opcja jednak jest to dużo obijania nóg i skupienie się tylko na jednej płaszczyźnie. W MMA będziesz miał parter, zapasy oraz stójkę czyli wszystkiego po trochę.
Natomiast nie sugeruj się tym, że będziesz
@ray1902: Weź olej MMA - to miks wszystkiego, niby wszystkiego liźniesz ale tylko po trochu. Ogólnorozwojowy to masz trening tajskiego. Jeśli chcesz potrenować hobbystycznie nie musisz kopać po łbie. Wystarczą low i middle kicki.
Idź na taja albo KB w formule K1. Ewentualnie boks, ale ja od siebie polecam taja, bo lubię kopanie i klincz. Boks ma taką przewagę, że w miarę szybko ogarniesz podstawy, bo do opanowania masz tylko uderzenia rękami. O MMA bym myślał, jak już trochę opanujesz stójkę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hitmonlee: tak, na japońskiej stronie z kategorii science wyczytałem. Z płatnym dostępem oczywiście i w oryginale, bo tylko takie są wiarygodne.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy ty się na łby zamienileś? Jeżeli ktoś nie trenował czegoś takiego od dzieciaka rozwijając się w kierunku sportów walki albo szeroko rozumianej akrobatyki, to nie nabędzie już takich zdolności jak typ, który w wieku 7 lat zaczął bawić się w jakiejś taekwondo.