Wpis z mikrobloga

Właśnie skończyłem oglądać ostatni odcinek #thewire i cóż za cudowny oraz świetny jest to serial.
W każdym sezonie odkrywane jest coś nowego.
Na początku zwykła po prostu próba złapania lokalnych gangsterów, drugi sezon sprawa portowa z Polakami



Trzeci sezon pokazuje ciekawy eksperyment społeczny
Czwarty, to dochodzi polityka z wyborami oraz szkoła
No i piąty bardziej rozwija wszystkie machinacje polityczne i świetnie zakańcza wątki

Można więc śmiało stwierdzić, że serial jest nie tylko o próbie złapania złoczyńców, ale również o samym Baltimore, jego problemach, patologiach czy wszelkich nierównościach społecznych.
Mocno się wkręciłem i z chęcią oglądałem poczynania tego pijaka i kobieciarza, który nie ma za grosz szacunku dla nikogo, zwłaszcza przełożonych. A to, co odwalił w ostatnim sezonie, to mistrzostwo
Serial stawia przede wszystkim na realizm, a dodatkowo jest mocno przemyślany od początku do końca i w sumie ciężko byłoby mi wskazać tutaj jakieś słabe strony. Chyba tylko to, że McNulty miał bardzo mało czasu w 4 sezonie (można nawet powiedzieć, że był tam gościnnie)

Największe zaskoczenie to


Zdecydowanie jeden z najlepszych jakie widziałem, zasłużone 10/10

Na koniec dodam tylko
Shieeeeeeeeeeeet
#seriale #hbogo
Pobierz MorDrakka - Właśnie skończyłem oglądać ostatni odcinek #thewire i cóż za cudowny oraz...
źródło: comment_1609785340NePTbL0VHCbbuXVmJQMH9p.jpg
  • 42
@MorDrakka: Genialny serial, nie wiedziałem o nim za dużo i wziął mnie totalnie z zaskoczenia.
Zbieram się powoli do drugiego oglądania.
Bardzo fajnym pomysłem było to, żeby głównym bohaterem było miasto Baltimore, a przynajmniej ja to tak odbieram.
Zakończenie też jest w pyte ! Bo wszystko zatacza koło i nic się tam nie zmieni...
Powoli kończą mi się te klasyki HBO, obejrzałem Rodzinę Soprano, wczoraj skończyłem Six Feet Under i teraz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@MorDrakka: Genialny serial, nie wiedziałem o nim za dużo i wziął mnie totalnie z zaskoczenia.

Zbieram się powoli do drugiego oglądania.

Bardzo fajnym pomysłem było to, żeby głównym bohaterem było miasto Baltimore, a przynajmniej ja to tak odbieram.

Zakończenie też jest w pyte ! Bo wszystko zatacza koło i nic się tam nie zmieni...

Powoli kończą mi się te klasyki HBO, obejrzałem Rodzinę Soprano, wczoraj skończyłem Six Feet Under i teraz
@MorDrakka: Dobrze, że trafiłem na niego tak późno bo już widzę jak ~20 latek się zanudzam czytaniem tych dialogów i zastanawiając się kiedy jakaś akcja. A właśnie co do nudy. Serial chyba się rozkręcił jak stworzyli tę grupę i zaczęli łamać kod na budkach chyba epizod 6. Dość długo. (Chociaż w GOT było podobnie tylko że tam aż w 9)

A bohaterów jest tam od #!$%@? i co sezon ktoś przychodzi.
@MorDrakka: Ten serial to absulutne arcydzieło.
@pythonista_hobbysta:
Masz rację - głównym bohaterem jest miasto, a gość który to kręcił widać że idealnie wyczuwa klimat tego syfiastego Baltimore.

Z HBO polecam Oz - serial o więzieniu o zaostrzonym rygorze, tutaj klimat jest dużo cięższy choć serial jako taki jest słabszy. Ponadto Generation kill - inwazja na Irak 2003 z perspektywy dziennikarza który był z Marines na pierwszej linii przez całą kampanię,
jedyny minus The Wire - po jego obejrzeniu żaden serial policyjno-kryminalny nie wydaje się być wart obejrzenia


@starsi_panowie: nie no, chyba jakieś dobre jeszcze się znajdą

Trudno się połapać w tym kto jest kim


oj tak, ci czarni są zbyt podobni do siebie, tylko dawało się zapamiętać tych charakterystycznych


I smutna puenta jest taka z 5 sezonu, że pionki się usuwają i na ich miejsce przychodzą nowe pionki.


@petarda: nawet