Wpis z mikrobloga

Mirasy, mam podpisaną porządną umowę okazjonalną z właścicielem mieszkania i dopiero po dwóch latach stwierdziłem, że trzeba przejrzeć te rachunki, bo coś wysokie są (tak, wiem, mam refleks xD). Wychodzi na to, że faktyczne rachunki wynoszą 150 zł miesięcznie, a tymczasem płacę właścicielowi 300 zł zaliczki. Chcę się upewnić, czy bazując na poniższych zapisach, faktycznie mogę się domagać zwrotu za poprzednie lata (parę tysięcy wyjdzie):

Najemca oprócz czynszu najmu ponosi również koszty z tytułu zużycia wody zimnej i ciepłej, CO oraz energii elektrycznej. Płatności za ww. media w wysokości 300 zł. Najemca będzie regulował w okresach miesięcznych ma podstawie faktur (prognoz) wystawionych przez dostawców ww. mediów. Opłaty za powyższe media w będą regulowane przez Najemcę wraz z kolejnym czynszem w terminie do 10 dnia danego miesiąca (...)
5. Ostateczne rozliczenie mediów następować będzie w okresach półrocznych według faktycznego ich zużycia na podstawie faktur od dostawców mediów. Rozliczenia mediów będą wyliczane przy użyciu stawek podanych przez Operatorów poszczególnych mediów.

#nieruchomosci #prawo #wynajem
  • 8
wody zimnej i ciepłej, CO oraz energii elektrycznej.


@Gorasul: i tylko 150 zł ? Chyba że mieszkasz w kliteczce 15 m2. Ogrzewanie mieszkania z 40 m2 to jakieś 150-200 zł prąd 50-100 zł , do tego woda, gaz i 300 zł nazbiera się
@dawitt: To nie dom :D. Co prawda mieszkanie 52 m2 w nowym budownictwie, ale 300 zł na osobę, to przesada. Już wykminiłem, że właścicielowi najprawdopodobniej się pomyliło z tego względu, że wcześniej wynajmowała parka z dzieciakiem i takie rachunki miały wtedy sens.

BTW Podnajmuję inne mieszkanie na Ursynowie (to z tematu jest na Woli) i rachunki wychodzą max 100 od łebka. A neta płacę/płacą oddzielnie, na firmę wziąłem.

@Sunday: @
@Gorasul: ja mieszkam w mieszkaniu 60 pare metrów i opłaty są ok 600 zł z prądem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oprocz CO, wody, gazu, prądu,śmieci, trzeba doliczyć koszty zarzadu wspólnoty i koszty remontowe ok. 150 zł razem. Zastanawiam się jak ty podnajmujesz jak nie wiesz ile CO kosztuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zapewnieam Cie że mniej niż 150 zł nie wychodzi za 40
@Gorasul: woda zimna w jakims zakresie często, oraz CO zawsze jest w czynszu i wtedy "rachunki" byś miał pewnie 200-300zł max całość, ale skoro tutaj CO płacisz to możesz się ździwić. ;)