Wpis z mikrobloga

#protest #polska

Prawo którego istnienie potwierdził TK zostało uchwalone w 1993 roku.


Od tamtego czasu nie było problemu? Ciąże z gwałtu bywały usuwane zwyczajnie tabletką, nie ma potrzeby stosowania aborcji z interwencją lekarza. Natomiast płody które były uszkodzone, również w myśl tego prawa były usuwane.
O #!$%@? więc wam chodzi?
Chcecie aborcji na życzenie? Ot, bo mamusi się w piątym miesiącu odwidziało? No co by nie było jest to już inny człowiek i nie ma opcji by go uśmiercać - sorry.
A powtarzam, aborcja płodów uszkodzonych miała cały czas miejsce.
  • 136
  • Odpowiedz
@defoxe: Rozumiem o co Ci chodzi. Kaczyński mówi, że TK wydał wyrok w sprawie zgodności z Konstytucją artykułu. Co to oznacza? że Trybunał wyrokował czy artykuł jest zgodny z konstytucją, czy też nie. Wynik tego jest taki, że TK stwierdził, że artykuł ten jest niezgodny z konstytucją. W Twoim przypadku problem polega właśnie na tym, że nie do końca rozumiesz co Kaczyński powiedział. Powiedział dobrze i zgodnie z prawdą, tylko językiem
  • Odpowiedz
@defoxe czekaj, czy ja cię dobrze rozumiem? Najpierw #!$%@? się do protestów, potem zasłaniasz się słowami Kaczyńskiego, żeby na koniec stwierdzić, że nie warto się nawzajem atakować? No #!$%@? opie xD
  • Odpowiedz
@Humbaq: to będzie wiadome po publikacji wyroku. Teraz wiadomo że podoba im się zapis zakazujący aborcji ale nie podoba im się zapis zakazujący aborcji płodu z wadami śmiertelnymi.
  • Odpowiedz
@defoxe a kim jest ten Kaczyński żeby Ci mówić jak masz żyć? Wyrok TK jest taki, ze aborcja będzie całkowicie nielegalna, w każdym przypadku. Kaczka może kłapać co chce, prawa swoim gadaniem nie zmieni
  • Odpowiedz
żeby na koniec stwierdzić, że nie warto się nawzajem atakować?


@MaszBaboTalerz: nie trzeba się zgadzać ale to nie znaczy, że trzeba się obrażać w taki sposób jak to pokazał np. @zmasowanyatak:

Tak czy siak, #!$%@?.


¯\_(ツ)_/¯ Prostactwo i tyle.

@qwerty0987612345: Dziękuję za jeden z niewielu sensownych komentarzy.
  • Odpowiedz
@defoxe: z tobą jest rozmowa jak połączenie z Ełkiem.
TK mowi: przepis jest niezgdony z konstytucja.
Ty: TK powiedzial ze przepis jest zgodny z konstytucja.
No serio typie, ręce opadają.
  • Odpowiedz
Ty: TK powiedzial ze przepis jest zgodny z konstytucja.


@slapdash: Kaczyński tak powiedział

Jesteś debilem.


@Polankowicz: a ty jesteś geniuszem.

Wad płodu często nie da się wykryć w okresie tabletkowym.


@Polankowicz: a kto powiedział, że się da. Ja o tabletce w kontekście gwałtu pisałem.

Od piątku lekarze takie przypadki po prostu wypisują ze szpitala i trzeba jechać do Czech i na Słowację.

@zmasowanyatak: to teraz można się do
  • Odpowiedz
@defoxe jak trollujesz to gratuluję zarzutki, piękna jest.
Jeśli nie to albo idziesz w zaparte bo nie chcesz przyznać się do błędów, albo po prostu ich nie rozumiesz.
Jakie świadectwo to Ci wystawia, wybierz sobie sam. A żebyś nie płakał, że Cię ktoś znowu obraża - w mojej opinii latarnia twego intelektu nie świeci zbyt jasno.
  • Odpowiedz
TK orzekała o zgodności artykułu ustawy z konstytucją


@defoxe: Orzekała, a nie orzekła. Czas niedokonany. A orzeczenie jest takie, że tej zgodności nie ma.

Ta sprawa z trybunałem to tak jak z hipotezą naukową np rzucam hasło "nie ma większej prędkości niż prędkość światła". Naukowcy ją rozpatrują i szukają dowodu naukowego. I albo mogą znaleźć dowód na obalenie tej hipotezy albo znaleźć dowody na jej przyjęcie.
Trybunał miał albo znaleźć w
  • Odpowiedz
@defoxe: tez zlapalam mindfucka na tym co powiedzial i sprawdzilam co orzekl TK. musialam z 5 razy posluchac co on mowi, zeby go zrozumiec i w koncu zrozumialam, ze tak jak ktos wyzej napisal posluguje sie jezykiem prawniczym i dla wiekszosci ludu (w tym mnie na poczatku) jest to blednie interpretowane
  • Odpowiedz