Wpis z mikrobloga

#protest #polska

Prawo którego istnienie potwierdził TK zostało uchwalone w 1993 roku.


Od tamtego czasu nie było problemu? Ciąże z gwałtu bywały usuwane zwyczajnie tabletką, nie ma potrzeby stosowania aborcji z interwencją lekarza. Natomiast płody które były uszkodzone, również w myśl tego prawa były usuwane.
O #!$%@? więc wam chodzi?
Chcecie aborcji na życzenie? Ot, bo mamusi się w piątym miesiącu odwidziało? No co by nie było jest to już inny człowiek i nie ma opcji by go uśmiercać - sorry.
A powtarzam, aborcja płodów uszkodzonych miała cały czas miejsce.
  • 136
@CzajkaRuchajka: no miała i ma. Słuchałeś tego co Kaczyński mówił? Nawet on z tym problemu nie ma. Ma natomiast problem z aborcją NA ŻYCZENIE.

Warto posłuchać tych kilku pierwszych sekund a nie przeróbek krążących po necie.
defoxe - @CzajkaRuchajka: no miała i ma. Słuchałeś tego co Kaczyński mówił? Nawet on ...
O czym ty mówisz? Tu nie chodzi o aborcje na życzenie, tym bardziej nie chodzi o aborcje w 5 miesiącu,


Pytam więc krzyczących - o co chodzi i czekam na merytoryczne wyjaśnienie bez wulgaryzmów, bo naprawdę jestem ciekaw.

Widać, ze jednak edukacja seksualna jest potrzebna.


@yggdrasil: możliwe, bo już mam kilkoro dzieci. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°
otóż; chcą zakazać aborcji płodu z wadami śmiertelnymi


@MaszBaboTalerz: bracie drogi, przecież decyzja TK jest właśnie taka, że potwierdza on zgodność z Konstytucją przepisu z roku 1993 w którym masz możliwość dokonywania aborcji płodu z wadami śmiertelnymi.

Czy ja cię naprawdę mogę prosić o wysłuchanie kilku pierwszych sekund z tego co Kaczyński mówi?
Przecież WYRAŹNIE TO POWIEDZIAŁ.
defoxe - > otóż; chcą zakazać aborcji płodu z wadami śmiertelnymi

@MaszBaboTalerz:...
A powtarzam, aborcja płodów uszkodzonych miała cały czas miejsce.


@defoxe: Miała.

ALE PRZESTAŁA.

I o to chodzi.

Wszystkie prawaki były dumne i radosne na wieść o wyroku TK. Aż do momentu gdy wyszło że Julki i rurkowce wyszli na ulicę.
I się wszyscy obsrali po pachy. Cała konfedaracja i 99% pisu twierdzi że to nie tak miało być. Nie o to chodziło.
ALE PRZESTAŁA.


@graf_zero: Trybunał Konstytucyjny nie zniósł tej ustawy a potwierdził jej zgodność z Konstytucją.
Jak więc "przestała"?!
Ustawa ta "zakazuje aborcji ale dozwala ją w pewnych szczególnych przypadkach jak np. uszkodzenie płodu".
Natomiast to co mówicie o gwałtach, to często nie jest aborcja, bo jeszcze nie ma płodu - nie jest on zagnieżdżony w macicy.