Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mama chce, żebym zrezygnował ze studiów.
Dlaczego? Ponieważ na trzecim roku (przy okazji, jestem obecnie na pierwszym) na moim kierunku muszę obowiązkowo odbyć semestr mobilny - tj. wyjechać na Erasmusa albo inne rzeczy tego typu.

Ponieważ jestem jedynakiem, to już usłyszałem, że ona NIE wyraża na to zgody, i że mam zmienić kierunek. Ona nie zgadza się na to, żebym gdzieś sam pojechał, że tylko wydaje mi się, że jestem dorosły, a zachowuję się jak gówniarz, że ją opuszczam, że pewnie mam ją gdzieś, że tylko odrosłem od ziemi i już się buntuję, i tak dalej.

O_O

#studbaza #zalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f8eb08a605297c54a62d2cf
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 68
  • Odpowiedz
chciałbym, marzę, żeby wyjechać na parę lat zagranicę (poza Erasmusem).

Ale jednocześnie nie mogę tego zrobić, bo niestety jestem jedynakiem, więc też nie mogę zostawić rodziców samemu. Poza mną nikogo nie mają...


@AnonimoweMirkoWyznania: nie żartuj. Masz prawo przeżyć swoje życie jak chcesz, oni jakoś nie mają skrupułów, żeby wykorzystywać ciebie do realizowania swoich potrzeb. Jak najszybciej się wyprowadź (akademiki są tanie) i idź na terapię. Każdy kolejny dzień to pranie mózgu,
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: wiesz, mowię Ci to jako 52 letnia matka 15 letniego jedynaka. Który juz w podstawówce byl na miesievznej wymianie a teraz w liceum zalatwia sobie wymiane na pol roku. I owszem tez sie o niego zawsze bałam i boje i zawsze się bede bała. Ale rolą matki jest przygotowanie dziecka do dorosłego życia. To co robi Twoja mama to niestety skrajny egoizm i przemoc.. dzieci mają byc samodzielne i zwiedzać
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: powiedz matce, że jest #!$%@? i tyle, gdybym powiedział starym, że chcę się rozwijać i jeździć po świecie to by mnie kopali po dupie, żebym tylko to zrobił, tragedia mieć tak upośledzonych i mało ambitnych rodziców
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Po co jej w ogóle o tym Erasmusie mówiłeś :P zamiast sobie na spokojnie zacząć te studia i powiedzieć jej dopiero bliżej wyjazdu (a w międzyczasie (2 lata!) przygotować lekką poduszkę finansową w razie gdyby serio robiła aferę). Na studiach nie ma wywiadówek, nie dowiedziałaby się w inny sposób jak od Ciebie xD
  • Odpowiedz
OP: @Izanagi013: Technicznie semestr mobilny. Jest parę kierunków, na których na mojej uczelni to jest, bo tak sobie wymyślili. W ramach promowania kompetencji XXI wieku itp, typowe gadanie - ale za to mamy pomoc od uczelni itp.
Ale było o tym z góry wiadome i wiedziałem, na co się piszę.
Uprzedzając, mówiłem o tym rodzicom od pół roku i teraz nagle się zorientowali?!

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą
  • Odpowiedz
WybranaUkochana: Panie Opie to jest ostra patologia, też jestem jedynaczką i nigdy rodzice się tak w stosunku do mnie nue zachowywali, od 19 roku życia mieszkam sama i wspierali mnie w samodzielnym życiu, teraz sama mam dziecko 8-letnie i z tego co piszesz już ma więcej wolności niż Ty...

Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz