Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mama chce, żebym zrezygnował ze studiów.
Dlaczego? Ponieważ na trzecim roku (przy okazji, jestem obecnie na pierwszym) na moim kierunku muszę obowiązkowo odbyć semestr mobilny - tj. wyjechać na Erasmusa albo inne rzeczy tego typu.

Ponieważ jestem jedynakiem, to już usłyszałem, że ona NIE wyraża na to zgody, i że mam zmienić kierunek. Ona nie zgadza się na to, żebym gdzieś sam pojechał, że tylko wydaje mi się, że jestem dorosły, a zachowuję się jak gówniarz, że ją opuszczam, że pewnie mam ją gdzieś, że tylko odrosłem od ziemi i już się buntuję, i tak dalej.

O_O

#studbaza #zalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f8eb08a605297c54a62d2cf
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 68
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 61
@AnonimoweMirkoWyznania: syndrom samotnej nadopiekuńczej madki. Im szybciej pojedziesz na tego Erasmusa tym mniej ty i mama będziecie się męczyć. Jeśli ty na studiach (lvl.ok.23!!!) Sam nie możesz wyjechać jak tysiące osób w twojej m wieku to , wybacz ale to z mamą jest coś nie tak. Oczywiście nie znamy historia, może mama ma leki, albo jest chora, to zmienia postać rzeczy.
Ale, im dłużej twoja mama myśli że zostaniesz w gnieździe
OP: @Kerrigan: Żeby to była pierwsza czerwona flaga :/
@Pepege: @OneMaanArmy: Spokojnie. Chyba nie myślicie, że grzecznie posłucham? :P
@swiniakstatysta: Wiesz, co jest najgorsze w byciu jedynakiem, którego matka nie pracuje od mojego dzieciństwa? Miesiąc temu wyszedłem na PÓŁ GODZINY w okolicach 13 czy 14, i dostałem za to #!$%@?. xd...
@Fanatyk_Wedkarstwa: Po pierwsze, winszuję dobrego nicku.
Ta, to jest niezdrowa relacja. Bardzo, głównie z powodu
OP: @deryt: wypadałoby jednak trochę pieniędzy mieć najpierw :) teraz na pierwszym roku dziennie to ciężko ze znalezieniem pracy, więc tylko wspomagam się korepetycjami.
I tak, za samo wspomnienie o tym, że myślę o podjęciu pracy, są wybuchy wściekłości. Ale ważniejszy jest teraz punkt 1 ;) Na drugim roku planuję coś poszukać.

@vartan: Mama ma rok studiów, tata ma średnie niepełne

@Maly_Jasio: Dobry pomysł, już wysłałem emaila (
OP: @dwa_szopy: I żałuję, że się nie postawiłem.
@temokkor: Modelowanie i analiza danych. Coś pomiędzy informatyką a fizyką.

Och, tego jest... sporo. Masz trochę czasu? Wejdź na subreddita /r/helicopterparents i poczytaj niektóre tamtejsze historie. Jest podobnie.
I mówię, do niedawna sądziłem, że to jest normalne.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
OP: @Bellie: Ech...
chciałbym, marzę, żeby wyjechać na parę lat zagranicę (poza Erasmusem).
Ale jednocześnie nie mogę tego zrobić, bo niestety jestem jedynakiem, więc też nie mogę zostawić rodziców samemu. Poza mną nikogo nie mają...

@Jamniki2: No widzisz, mam mówić, że muszę się kłócić, jak chcę wyjść z domu do sklepu czy przygotować obiad? XD

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
CorkaToksycznejMaTki: Tez jestem jedynakiem. Jaki był cyrk i krzyk jak miałam pojechać na drugi koniec Polski na studia. I to do akademika! Tam tylko seks, ruchanie, alkohol i ćpanie!
I jak ja mogę rodziców zostawić! Jestem ich jedynym dzieckiem!

Pozdrawiam z tego miasta na drugim końcu Polski z własnego mieszkania, rodzice zostali ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak poważnie to nie pozwól sobie myśleć, że jesteś ich
chciałbym, marzę, żeby wyjechać na parę lat zagranicę (poza Erasmusem).

Ale jednocześnie nie mogę tego zrobić, bo niestety jestem jedynakiem, więc też nie mogę zostawić rodziców samemu. Poza mną nikogo nie mają...


@AnonimoweMirkoWyznania: nie żartuj. Masz prawo przeżyć swoje życie jak chcesz, oni jakoś nie mają skrupułów, żeby wykorzystywać ciebie do realizowania swoich potrzeb. Jak najszybciej się wyprowadź (akademiki są tanie) i idź na terapię. Każdy kolejny dzień to pranie mózgu,
@AnonimoweMirkoWyznania: wiesz, mowię Ci to jako 52 letnia matka 15 letniego jedynaka. Który juz w podstawówce byl na miesievznej wymianie a teraz w liceum zalatwia sobie wymiane na pol roku. I owszem tez sie o niego zawsze bałam i boje i zawsze się bede bała. Ale rolą matki jest przygotowanie dziecka do dorosłego życia. To co robi Twoja mama to niestety skrajny egoizm i przemoc.. dzieci mają byc samodzielne i zwiedzać