Wpis z mikrobloga

Skończyłem właśnie dyżur w dyspozytorni medycznej w #krakow . Przez 14 lat pracy nigdy (poza ŚDM - ale na to byliśmy przygotowani) nie było tak ciężko. Brak karetek, brak miejsc izolacyjnych w SORach, brak miejsc na oddziałach. Jesteśmy na granicy - za niedługo naprawdę przyjdzie mi decydować do kogo mam wysłać ostatnią wolną karetkę. O ile taka będzie, bo dziś dwa razy prosiłem strażaków o pomoc do NZK i nieprzytomnego, bo nie było wolnego ZRM albo jechał z bardzo daleka.
https://www.facebook.com/Krakow112/posts/4137317132965098
#999 (pod tym tagiem będę dawał znać jak sytuacja się rozwija) #ratownikmedyczny #koronawirus #wejsciesilowe
  • 100
Teoretycznie można to wdrożyć w dowolnym kraju tylko idź teraz i zainstaluj 40 milionom polaków osób nową apkę na telefonach.


@Morf: inwigilują, szpiegują i zaraz byłyby marsze przeciwko.
w ogóle to dyspozytor powinien mieć możliwość podglądu obrazu z telefonu.

@Korba112: To rozwiązanie jest coraz bliżej ;) Ciekawe, czy jak juz będzie gotowe na zaprezentowanie światu, to będzie się je dało podpiąć to do SWD PRM.

@Morf: w krajach jeszcze bardziej cywilizowanych są gotowe systemu jak RapidSOS. Chociaż jak ostatnio dzwoniłem pod 112, to mój telefon zamiast typowego ekranu połączenia wyświetlił dane dot. lokalizacji wraz z koordynatami GPS.
@Korba112: nie bardzo rozumiem. Każda jedna karetka musi czekać na wynik czy mowa tylko o przypadkach podejrzenia covid? Mój znajomy pracuje na karetce w mniejszym mieście, nie obsługują pacjentów z podejrzeniem covid i mówi, że nie czeka godzinami pod szpitalem
@Adwokat_Boga: Wiele osób z którymi mam styczność przeszła wirusa lekko, nawet osoby starsze. Zazwyczaj brak węchu, ból kości. A jeden dobry znajomy, gość 40 lat przedstawiciel handlowy uprawiajacy sport regularnie, przez 2 tygodnie totalnie zniknał z życia. Problemy z oddychaniem, rozbicie takie, ze nie podnosił się z łózka.