Wpis z mikrobloga

Skończyłem właśnie dyżur w dyspozytorni medycznej w #krakow . Przez 14 lat pracy nigdy (poza ŚDM - ale na to byliśmy przygotowani) nie było tak ciężko. Brak karetek, brak miejsc izolacyjnych w SORach, brak miejsc na oddziałach. Jesteśmy na granicy - za niedługo naprawdę przyjdzie mi decydować do kogo mam wysłać ostatnią wolną karetkę. O ile taka będzie, bo dziś dwa razy prosiłem strażaków o pomoc do NZK i nieprzytomnego, bo nie było wolnego ZRM albo jechał z bardzo daleka.
https://www.facebook.com/Krakow112/posts/4137317132965098
#999 (pod tym tagiem będę dawał znać jak sytuacja się rozwija) #ratownikmedyczny #koronawirus #wejsciesilowe
  • 100
@Korba112 podziwiam, że tyle lat pracujesz w cyrku i jeszcze nie zrezygnowałeś. Nie dałoby się pod szpitalami postawić chociażby namiotów do triażu/poczekalni aby szybciej dało się zwolnić karetkę? Czy po prostu problem polega na tym, że ktoś w rządzie nie przewidział tego, co wszyscy zapowiadali od kwietnia i zwyczajnie nie ma środków na to?
@Korba112: działa u nas jakiś zgrubny mechanizm lokalizowania dzwoniącego? Powiedzmy że jadę przez jakieś zadupie i jest wypadek to operator dostaje moją pozycję z przybliżonego położenia dostarczanego przez operatora komórkowego ?