Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, potrzebna pomoc w kwestii wyboru prostego programu (lub zestawu programów), żeby zabezpieczyć choć w delikatnie wyższym stopniu bezpieczeństwo danych na komputerze.

Możecie coś polecić? Obecnie Avast w wersji free. Czy wystarczy do Avasta dokupić subskrypcję i już starczy taki pakiet?

Nie szukam mega drogiego kombajnu, ale jestem w stanie wyłożyć na rok za subskrypcję żeby podwyższyć obecny standard.

#antywirus #oprogramowanie #informatyka #bezpieczenstwo
  • 4
  • Odpowiedz
@loss taniej wyjdzie mieć backup danych, w razie fuckupa robisz format i odtwarzasz dane. Ogólnie AV za wiele się od siebie nie różnią chyba że dostaniesz coś z modułem behawioralnym i wsparciem centrum reputacji producenta ("skanowanie" w chmurze i wymiana danych o zagrożeniach między endpointami)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@loss: Zależy jak bardzo chcesz zabezpieczyć i jak wiele wydajności możesz poświęcić
Na słabym kompie doskonale nada się darmowa wersja Comodo Internet Security Premium z włączonym HIPS (domyślnie jest wyłączony)
Na mocniejszym Sophos Home Free + Comodo Firewall, oba na domyślnych ustawieniach
A jak chcesz zachować balans pomiędzy ochroną a wydajnością to Kaspersky Security Cloud – Free + ZoneAlarm Free Firewall

Osobiście (jako dev jednego z najpopularniejszych AV) używałam Sophos Intercept
  • Odpowiedz