Wpis z mikrobloga

Parę twardych danych dla konserw na dzisiaj:

- homoseksualizm nie jest chorobą ani zboczeniem
- homoseksualizmem nie można się zarazić ani go roznosić
- nie da się też człowieka wyzbyć z homoseksualizmu
- homoseksualizm najprawdopodobniej jest w pewnym stopniu dziedziczny
- większość ludzi wykazuje zdolność do zachowań homoseksualnych
- zachowania homoseksualne mogą być korzystne ewolucyjnie i przetrwały u wielu gatunków zwierząt
- u najbliżej spokrewnionego z człowiekiem szympansa karłowatego służy np. do rozładowywania napięć w stadzie
- a u samego człowieka pozwalał również np. odnosić sukcesy na froncie wojennym. Najlepsze oddziały w Starożytnej Grecji to były właśnie gejowskie oddziały
- zanim Jezus przyszedł 2020 lat temu na świat zbawiać świat od gejów, to ci radośnie przez dziesiątki tysięcy lat grzmocili się między sobą i nikt ich za dewiantów nie uważał

#neuropa #4konserwy #lgbt
  • 66
@mrgruszka: Wiem o tym. Miał możliwość za życia potępić stosunki między dwoma mężczyznami w rzymskim wojsku, lecz tego nie zrobił. Ciekawe dlaczego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co więcej, wypowiadał się np. na temat rozwodów. Czyli jakby świadomie unikał tematu na temat homoseksualizmu.
zdecyduj się :-) Bo wyszło na to, że byli hetero - innych możliwości nie ma...


@Nieszkodnik: Dokładnie tak - byli hetero (przynajmniej w większości), ale okresowo wykazywali gejowskie skłonności.
to dlaczego takie bzdury pisałeś wcześniej?


@Nieszkodnik: Jeśli w tych koszarach wojennych (do których byli przydzielani wszyscy Spartanie) normalną praktyką były stosunki homoseksualne między chłopakami, a potem jeszcze to samo występowało na froncie wojennym między żołnierzami, to określenie że "w całej Sparcie panowało gejostwo" uważam za zasadne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
XDDDD dawno nie czytalem czegos tak glupiego XD


@defkor: Dokładnie tak samo reagowali ludzie w XIX wieku jak Darwin przedstawiał im swoją teorię ewolucji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@waro to mnie najbardziej rozbawilo xd

- zachowania homoseksualne mogą być korzystne ewolucyjnie i przetrwały u wielu gatunków zwierząt

XDDDD
- zachowania homoseksualne mogą być korzystne ewolucyjnie i przetrwały u wielu gatunków zwierząt


@defkor: Owszem, u szympansów bonobo zachowania homoseksualne pozwoliły rozwinąć ewolucyjną strategię przetrwania gatunku - poprzez łagodzenie konfliktów i hamowanie destrukcyjnych zachowań w stadzie (jak np. dzieciobójstwo, które już powszechnie występuje u szympansa zwyczajnego). U flamingów para dwóch samców może wywalczyć dla pisklaka znacznie większe terytorium, niż para heteroseksualna (co zwiększa też jego szanse na przeżycie). U Makaków homoseksualne
@waro znam to, uzywaja go ludzie ktorzy mysla ze maja zawsze racje i nie radza sobie z krytyka XD
Ale moze ktos w koncu ci podziekuje, ze dzieki tobie, twoim homoprzodkom jestesmy tu gdzie jestesmy bo inaczej bysmy nie byli xdxd
@defkor: "krytyką" no nieźle powiedziane. No to spójrzmy na tą krytykę:

XDDDD dawno nie czytalem czegos tak glupiego XD

to mnie najbardziej rozbawilo xd

- zachowania homoseksualne mogą być korzystne ewolucyjnie i przetrwały u wielu gatunków zwierząt

XDDDD

te pseudoargumenty bawia wciaz, nic sie nie zmienilo xddd


Jakby tu był choć ułamek bzdury, to bez problemu byłbyś w stanie go wytknąć i zaorać w dwóch zdaniach. Niestety tego nie zrobisz, napiszesz
@Nieszkodnik: masz świadomość, że ten Wasz tzw Stary Testament to zbiór opowieści i legend, nawet nie zebranych logicznie, ani chronologicznie, przez babilońskich kapłanów, celem wzięcia w ryzy społeczności innowierców? A kiedy ten Stary Testament powstawał, to starożytni Grecy, o których rozmawiacie, bez problemu od TYSIĄCLECI uprawiali homoseksualizm bez niczyjego zdziwienia? Stary Testament i zawarte w nim podania ludowe to kwestia bodajże 1400-1500 r.p.n.e, a Grecja to jednak duuuuzo wcześniej. Zresztą, no
że ten Wasz tzw Stary Testament


@NieJedynaNaWykopie: dlaczego "wasz"? Tak samo mój jak i twój. To, że znam ST, NT, Koran, Torę robi że mnie wyznawcę tych ksiąg?

Stary Testament i zawarte w nim podania ludowe to kwestia bodajże 1400-1500 r.p.n.e, a Grecja to jednak duuuuzo wcześniej.


@NieJedynaNaWykopie: wspomniałem o ST, bo @waro napisał swoją kolejną "mądrość":

ale dopiero potem pojawiło się chrześcijaństwo i wraz z nią nienawiść do gejów.
Seksualność człowieka to spektrum. Jeśli kiedykolwiek miałeś kontakty homoseksualne, a obecnie masz heteroseksualne, to musisz być biseksualny.


@Ordo_Publius: to tak, jakby na wegetarianina mówić wszystkożerny, bo 30 lat wcześniej zjadł schabowego...