Wpis z mikrobloga

Marzy mi się partia lewicowa światopoglądowo i prawicowa gospodarczo. Taka, co miałaby w planach:

- ograniczenie socjalu (np. 500+ kończy się na drugim dziecku, co oznacza, że rodzina wyciągnie z tego max. 1000 zł)
- likwidację Funduszu Kościelnego
- legalizację marihuany rekreacyjnej i nałożenie na nią akcyzy
- dopuszczenie aborcji na życzenie do konkretnego tygodnia ciąży (oczywiście tylko prywatnie; NFZ to nie zastępstwo dla antykoncepcji)
- ustanowienie związków partnerskich dla par homoseksualnych (wielu ludzi identyfikujących się z prawicą, z którymi rozmawiałem uważa, że małżeństwo powinno zostać zarezerwowane dla par heteroseksualnych, natomiast nie mieliby nic przeciwko związkom partnerskim lub nawet je popierają - w ten sposób wilk syty i owca cała)

Ale niestety mogę tylko marzyć.

#polityka #przemysleniazdupy
  • 98
@RubinWwa: Jezu, dosłownie chwile wcześniej napisałem że to jest idea lewicowa, naucz się #!$%@? czytać xD
Plus myślisz znowu że ktoś jest albo totalnym lewakiem albo prawakiem. Chłopie, spójrz na kraj w którym żyjesz, czy pracujesz w kołchozie państwowym? Czy może jednak nie ma absolutnie żadnych podatków?

Kompletnie też zignorowałeś fragment mówiący o tym, że to nawet nie są moje poglądy, tylko poglądy osób gospodarczo lewicowych, i niezależnie od tego jak
Plus myślisz znowu że ktoś jest albo totalnym lewakiem albo prawakiem.


@lisiarz: nie, nie mysle tak, ty miales podac przyklad postulatu ktory jest lewicowy swiatopogladowo i prawicowy gospodarczo, ale cos ci nie idzie, nie martw sie, jak skonczysz gimnazjum to troche ci sie rozjasni gdzie popelniasz blad ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@RubinWwa: No i znowu nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Odpisywałem ci na podany przez ciebie argument, a nie podawałem przykład idei lewicowej światopoglądowo i prawicowej gospodarczo.
Czy naprawde według ciebie każda idea musi mieć stricte przypisaną łatke gospodarczą czy obyczajową? Właśnie przykład legalizacji marihuany jest tutaj idealny - nie związany z jakąkolwiek ideą gospodarczą, ale obyczajową już tak. Zresztą, cały czas nie odniosłeś się do wcześniejszych argumentów ( ͡° ͜
A przykładem konkretnej idei jest idea eliminacji policji na rzecz prywatnych firm ochroniarskich


@lisiarz: To jest lewica światopogladowa??? Prywatna firma ochroniarska zamiast policji????????
Jaka wedlug ciebie w takim razie jest definicja lewicy? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo to co opisales to doslowny holocaust biednych xD
@RubinWwa: Poza tym, przez ten cały czas spierasz się z istnieniem pewnych obiektywnych faktów akceptowanych przez wszystkie środowiska polityczne i politologiczne. Naprawdę, jeżeli nie potrafisz przeczytać jednej strony na wikipedii, to nie ma dla ciebie ratunku xD
Idę porobić coś bardziej produktywnego i zostawiam ci do lektury:
https://en.wikipedia.org/wiki/Political_spectrum

P.S. Tak, jest liberalna bo sprowadza to do twojego wyboru, a nie do wyboru państwa. Jeżeli są tak znaczne braki w twojej edukacji,
@lisiarz: Obiektywnych faktów ktorych nie jestes w stanie przedstawic czy obronic a przyparty do muru uciekasz xDDDDD No to chyba moja najszybsza wygrana na tym portalu, zwykle poddaja sie troche pozniej xD
@RubinWwa: Pokazałem ci je, a zmieniając co chwile definicje słownictwa kazdego możesz w ten sposób "pokonać".
Wogóle, to jak byś mnie w tym wszystkim określił - lewakiem czy prawakiem? ( ͡ ͜ʖ ͡)( ͡ ͜ʖ ͡)
@lisiarz: Uspokoj sie, ochlon, nie spamuj belkotliwymi totalnie niezwiazanymi z tematem pierdołami, odpowiedz na proste pytanie ktore całkowicie zaorze wszystko co tu napisales - jaka jest wedlug ciebie definicja lewicy? Mozesz sobie pomoc wikipedia, czy slownikiem, jest tam dokladnie napisane co masz powiedziec, wierze w ciebie.
@RubinWwa: Nie boję się jej, bo już kilka razy ci na to odpowiedziałem
Lewica = Lewica gospodarcza + lewica obyczajowa
Lewica gospodarcza = redystrybucja i wyrównywanie szans
Lewica obyczajowa = zmniejszenie roli państwa w wielu decyzjach (prawnie)

Do tego równania podstaw se składowe sam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lisiarz: A teraz ja zadam pytanie: Czy według ciebie kompas polityczny czy szeroko pojęte nie jedno-osiowe spektrum polityczne istnieje? Spokojnie, podaj argumenty, a możesz zrobić politologiczną karierę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Lewica obyczajowa = zmniejszenie roli państwa (prawnie)


@lisiarz: To nie jest lewica obyczajowa, to jest liberalizm, przeciwienstwo autorytaryzmu, który zwieksza rolę państwa. Lewica obyczajowa zakłada zwalczanie nierówności w zakresie obyczajów spolecznych, czyli walka z dyskryminacja mniejszosci. Według twojej definicji to Janusz Korwin Mikke jest lewicowcem obyczajowym, bo on chce na przyklad zniesc panstwowe malzenstwa. Rozumiesz juz swoj blad?

Masz jeszcze jakies braki w wyksztalceniu które moglbym uzupelnic?

PS. Mam taka poradę,
@RubinWwa:

To nie jest lewica obyczajowa, to jest liberalizm, przeciwienstwo autorytaryzmu

No, zaczynasz wreszcie rozumieć o co w tym wszystkim chodzi ( ͡ ͜ʖ ͡)

Lewica obyczajowa zakłada zwalczanie nierówności w zakresie obyczajów spolecznych, czyli walka z dyskryminacja mniejszosci.

1. To spektrum, a nie opcja A lub B
2. Wpychasz gospodarkę w obyczajowość

Według twojej definicji to Janusz Korwin Mikke jest lewicowcem obyczajowym, bo on chce