Wpis z mikrobloga

Marzy mi się partia lewicowa światopoglądowo i prawicowa gospodarczo. Taka, co miałaby w planach:

- ograniczenie socjalu (np. 500+ kończy się na drugim dziecku, co oznacza, że rodzina wyciągnie z tego max. 1000 zł)
- likwidację Funduszu Kościelnego
- legalizację marihuany rekreacyjnej i nałożenie na nią akcyzy
- dopuszczenie aborcji na życzenie do konkretnego tygodnia ciąży (oczywiście tylko prywatnie; NFZ to nie zastępstwo dla antykoncepcji)
- ustanowienie związków partnerskich dla par homoseksualnych (wielu ludzi identyfikujących się z prawicą, z którymi rozmawiałem uważa, że małżeństwo powinno zostać zarezerwowane dla par heteroseksualnych, natomiast nie mieliby nic przeciwko związkom partnerskim lub nawet je popierają - w ten sposób wilk syty i owca cała)

Ale niestety mogę tylko marzyć.

#polityka #przemysleniazdupy
  • 98
@The_Orz: @galicjanin: Ta partia która wyrosła z dupy, była czysto marketingowym zagraniem, z idiotą na czele która większość swojego istnienia posiadała program w power poincie na 11 slajdów a gdy tylko przestała mieć sens została zaorana? a gdy miała szansę sie wykazać jedyne czym się wykazali to skandalami i wnioskami formalnymi do przerwy? oraz wprowadziła idiotów pokroju Wielgus do realnej dyskusji politycznej to jest wasza #!$%@? odpowiedź? Czy ostanie 10
@Voyager-1: Czyli jednocześnie likwidować przywileje typu 500+ ale podpiąć homo pod przywilej małżeństwa? Myślę ze jak ktoś jest przeciw rozdawnictwu pieniędzy które wypracuje to jest przeciwko rozdawaniu pieniędzy które wypracuje, a nie zamianie jednej dopłąty na dopłatę do par homo.
@Methelin: ale jaki lewicowy swiatopoglad? Popieram bardziej prawicę a myślę tak samo, myslisz ze nas obchodzi tak bardzo lgbt czy aborcja? Nie. #!$%@? nas donoszenie na wlasnych obywateli do unii europejskiej, dzielenie polakow na lepszych wykształconych i gorszych ze wsi (a w sklepie potem: czy te ziemniaki na peeno polskie? Czemu te warzywa takie drogie?) Pozwalanie unii europejskiej na ingerencje w nasze polskie sprawy. Prawicowy wyborca nie potrzebuje 500+, trzynastek czy
Marzy mi się partia lewicowa światopoglądowo i prawicowa gospodarczo.


@Methelin: Nie, bo w praktyce to się wyklucza i libertarian w społeczeństwie jest promil ( ͡° ͜ʖ ͡°) "Społeczna" lewica nigdy nie poprze wolnorynkowych pomysłów, bo się kłóci z ich światopoglądem w których "słabszych" trzeba wspierać. To konserwatyści uznają, że każdy powinien być kowalem swojego losu, a żeby nie zapanowała anarchia to musimy jednak mieć proste i sprawne