Wpis z mikrobloga

Marzy mi się partia lewicowa światopoglądowo i prawicowa gospodarczo. Taka, co miałaby w planach:

- ograniczenie socjalu (np. 500+ kończy się na drugim dziecku, co oznacza, że rodzina wyciągnie z tego max. 1000 zł)
- likwidację Funduszu Kościelnego
- legalizację marihuany rekreacyjnej i nałożenie na nią akcyzy
- dopuszczenie aborcji na życzenie do konkretnego tygodnia ciąży (oczywiście tylko prywatnie; NFZ to nie zastępstwo dla antykoncepcji)
- ustanowienie związków partnerskich dla par homoseksualnych (wielu ludzi identyfikujących się z prawicą, z którymi rozmawiałem uważa, że małżeństwo powinno zostać zarezerwowane dla par heteroseksualnych, natomiast nie mieliby nic przeciwko związkom partnerskim lub nawet je popierają - w ten sposób wilk syty i owca cała)

Ale niestety mogę tylko marzyć.

#polityka #przemysleniazdupy
  • 98
@RubinWwa:

1. Obyczajowo lewicowy i gospodarczo prawicowy. Bez fragmentu o zastąpieniu prywatnymi firmami ochroniarskimi jest wyłacznie obyczajowo lewicowy
2. Oczywiście, na tym polega liberalizm
3. Zależy od sposobu w jaki się tą "walke z dyskryminacją" egzekwuje
4. W pewnych kwestiach tak, w pewnych nie. To jest spektrum, czego nadal nie rozumiesz.

I nie, nie idę spać i mogę spokojnie tutaj ci odpisywać w nieskończoność. Nie po to siedzę na wykopie żeby
@RubinWwa: BTW, skoro się boisz kliknąć w link, to:

Argumentum ad personam (łac. „argument wymierzony w osobę”) – pozamerytoryczny sposób argumentowania, w którym dyskutant porzuca właściwy spór i zaczyna opisywać faktyczne lub rzekome cechy swego przeciwnika. W ten sposób unika stwierdzenia, że jego racjonalne argumenty zostały wyczerpane, a jednocześnie sugeruje audytorium, że poglądy oponenta są fałszywe.
@lisiarz: Mozesz juz nie odpisywac? Skonczylem z toba, no tu mozesz juz wypisywac naprawde wszystko, ze Hitler byl liberalem i handel dziecmi to postulat lewicowy, klawiatura wszystko przyjmie, tu nie ma o czym gadac, juz ci wyjasnilem gdzie popelniles bledy, dostales merytoryczne argumenty. Przeczytaj je kilka razy na spokojnie az zrozumiesz albo popros kogos starszego zeby ci wytlumaczyl miedzy innymi fakt ze lewica obyczajowa to nie jest liberalizm. To jest wiedza
@RubinWwa:

Hitler był liberałem

Nie, totalitaryzm = maksymalna rola państwa, więc idea stricte obyczajowo prawicowa

handel dziecmi to postulat lewicowy

Obyczajowo i w bardzo skrajnej odmianie lewicy obyczajowej, tak. Jedyną przeszkodą jest tutaj jest NAP, lecz w absolutnie skrajnej wersji przyzwolenie na to jest lewicowo obyczajowe (liberalne)

Zresztą, głównym punktem tego sporu jest pokazanie tego, jak niejasnymi terminami jest "lewica" i "prawica", co właśnie udowodniłeś. Masz nawet tak skomplikowane metody kategoryzacji
@RubinWwa: Jeżeli są systemy kategoryzacji dwu a nawet ośmio-osiowe, akceptowane przez praktycznie każdego politologa, to myślę że nauczyciel WOSu prawdopodobnie by cię wyśmiał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
+ znowu argumentum ad personam

Try again ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@RubinWwa: Czekam cały czas na odpowiedź na pytanie: Czy rzeczywiście przyznajesz że nie ma prostego podziału lewak-prawak, a liberalizm nie jest tożsamy z lewicą? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Spoko, możesz dodać mnie sobie na czarną, najlepiej zasłoń okna i wyłacz internet, bo może jeszcze narazisz się na idee sprzeczne z twoim myśleniem i nie będziesz wiedział jak się do tego odnieść ( ͡° ͜ʖ ͡
l.....z - @RubinWwa: Czekam cały czas na odpowiedź na pytanie: Czy rzeczywiście przyz...
- dopuszczenie aborcji na życzenie do konkretnego tygodnia ciąży


@Methelin: w prlu było 400 tys. aborcji rocznie, zatrudnić ciebie do utylizacji tych zwłok, masz predyspozycje.
@wioslarz-umyslow: Następnym razem przed odpowiedzią radze przeczytać więcej niż pierwsze 2 linijki.

Większość nowych partii na początku ma dobre sondaże. Zaraz partia Hołowni wiedzie na 15% Wcześniej Solidarna Polska Ziobry czy potencjalni Republikanie Wiolera też tyle dostawali. O Kukizie nie wspominając.

To jest w ogóle jakiś absurd że ludzie szukają w tym jakiegoś spisku czy nie wiadomo czego. Przecież taka partia nie powstaje w dzień tylko buduje się miesiącami i tak