Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dlaczego Polacy mają tak niskie wymagania życiowe? Wiecie, najtańsza elektronika, telewizorek wieczorkiem i pojechanie sobie nad Polskie morze a jak już dochodzi do wakacji to maksymalnie Turcja all inclusive na tydzień, i ciągle stanie w miejscu bo już się ma co się chciało.

Nie chodzi mi o każdego bo tak nie jest, ale dużo takich osób poznaję XD. Zanim ktoś się #!$%@? bo pewnie nie doczyta nawet połowy dalszego zdania, to wiadomo nie każdy chce żyć sobie na luksusie, niektórym wystarczy to co mają. Ale mowa tutaj o tym, że osoby które poznałem żyją sobie troszkę lepiej niż " ubogo " czyli wiecie... Jakiś mały domek/mieszkanie w bloku, telewizja a wieczorem piwko wypite i do sąsiada pójść sobie i najtańsza elektronika. Zero kształcenia się żeby lepiej żyć. Tylko ciągłe odkładanie na wszystko i liczenie do ostatniej złotówki żeby opłacić rachunki oraz częste narzekanie że " w tym kraju nigdy nie będzie lepiej. " Albo że nie jest się szczęśliwym mimo to taka osoba po chwili mówi że ma wszystko co jest jej potrzebne.

Nie chodzi mi o życie na luksusie pokroju luksusowych samochodów wartych kilkaset tysięcy oraz willa warta parę milionów, ale chociaż żeby dążyć do czegoś, osiągać coraz więcej i się kształcić. Żeby nie było bo nawet 30stki nie mam XD. Mam 20 lat i od tego roku uparcie się edukuję ( codziennie ) dowiaduję się czegoś nowego. A teraz dążę do perfekcyjnej wymowy Angielskiego bo w przyszłości mi się to przyda.
A wtedy będę próbować w życiu wszystkiego po trochu, i sprawdzę w czym jestem najlepszy. I tak wiem że życie nie jest kolorowe a szczególnie dorosłość, to też dlatego staram się jakoś teraz z tym wszystkim starać póki jest na to dobra pora, i nie. Nie jestem bananowym dzieckiem XD.
Jeszcze na sam koniec, nie mam nic do owych osób, bo każdy żyje sobie jak chce. To bardziej takie moje pytanie, czy ktoś potrafi mi to wytłumaczyć jak owe osoby funkcjonują, ja sam nie mam wygórowanych wymagań, ale jakieś tam marzenia mam które chciałbym osiągnąć ( zwiedzić kontynenty etc )
#pytanie #pracbaza #polska #emigracja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ef14aba0db94d7506cddd4b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt

[==......................................] 4% (10zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 184
@AnonimoweMirkoWyznania: Napisałbym tu ci całą rozprawkę o kulcie materializmu i pieniądza, bananowych zachciankach i samodoskonaleniu się, ale nie mam czasu, bo muszę jechać zarabiać pieniądze na życie XD.

A zamiast tej rozkminy nt. niskich wymagań życiowych polecam się popytać ludzi 2 razy starszych od ciebie jak to było w tym kraju jeszcze 20 lat temu, albo obejrzeć jakiś dokument o Polsce z tamtego okresu. I zastanowić się nad tym.

A co
@AnonimoweMirkoWyznania: Żyją w taki sposób w jaki zostali ukształtowani przez środowisko. Myślą w taki sam sposób w jaki myślą ich znajomi, rodzina. Ułożyli sobie życie na zasadzie "bo tak robią wszyscy", "bo taka kolej rzeczy". Często podejmując decyzje pod wpływem negatywnych emocji. Jak lęk przed samotnością - czego skutkiem są nieudane związki, dzieci robione jako substytut miłości, niskie poczucie własnej wartości - po co się starać o coś lepszego - skoro
@AnonimoweMirkoWyznania: bo to jest polski sposób myślenia.
Bierz to co jest, nie narzekaj, inni mają gorzej. Brak ambicji, brak samorozwoju, fałszywe poczucie spełnienia, niskiej jakości edukacja.
Ci ludzie myślą że jak mają inżyniera czy magistra to już wystarczy, nie musza się nic więcej uczyć. Jakby studia w tym kraju cokolwiek potwierdzały czy weryfikowały. Ponad połowa Polaków (https://analizafinansowa.pl/wiadomosci-gospodarcze/ponad-polowa-pracownikow-nie-podnosi-kwalifikacji-zawodowych-4219.html ) nie kształci się w zaden możliwy sposób, nie czytają książek, nie robią
@Czarzy: nie jestem OPem, ale mam 22 lata. Czy to już mi daje prawo stwierdzić, że większość Polaków to niesamodzielni homo sovieticus? Nie popieram tutaj podejścia OPa, nie warto kupować highendowej elektroniki, bo to głupota, ale cała reszta na temat samodoskonalenia, szkolen to 100% prawda.
pojechanie sobie nad Polskie morze a jak już dochodzi do wakacji to maksymalnie Turcja all inclusive na tydzień

@AnonimoweMirkoWyznania: Ty masz pojęcie, ile kosztuje tydzień nad polskim morzem? Chyba nie za bardzo. Już dawno powiedziałem różowej, że ja nad Bałtyk nie jadę, bo mnie nie stać. Wolę nad Morze Śródziemne, gdzie pogoda jest gwarantowana, nawet do tej oklepanej Chorwacji niż do Międzyzdrojów.

do sąsiada pójść sobie i najtańsza elektronika

Ale co
Dlaczego Polacy


@AnonimoweMirkoWyznania: wyjedź ze swojego polskiego #!$%@? to zobaczysz, że to nie tylko Polacy. Brytol czy Niemiec zarabiają więcej, ale też bez ambicji (choć często Brytole mają taki syf w domu i na zewnątrz, że niekoniecnzie wyższy standard życia). Wydaje Ci się, że w innych krajach to ludzie po pracy kształca się? A myślisz, że Majorka czy Turcja all inclusive to jest pełna tylko Polaków? Nie, Anglicy, Rosjanie, Niemcy -
@Czarzy: Wcale nie, ambicja to jest rozwój i ciagle podwyższanie sobie poprzeczki. Challangowanie siebie. Wystawne życie to bzdura, bill gates nie nosi rolexa tylko zwykły timex.
Los może zmusić do wielu rzeczy, wiem po sobie. Ale nie ma sytuacji bez wyjscia, zawsze jest jakaś alternatywa.
Nie każdy musi mieć kwalifikacje, ale jak można skończyć naukę (nie mówię tu o edukacji, szkoły i uczelnie nie maja wyłączności na wiedzę) w wieku 20
niezesrajsie: @pijanymenel: A opowiesz troche wiecej o tym jak Ci sie udalo tak przeskoczyc z zarobkami? Ja przeskoczylem z 3k netto na 16k netto w przeciagu 4 lat ale to dlatego ze wyjechalem za granice i nie, nie pracuje w IT.

Daj znac jaka branza!

@Kraker245: Ale sie usmialem hahahah dobre dobre. Zgadzam sie z Twoja wypowiedzia, niech chlopak probuje ale niech nie obraza innych osob. Nie zna sie
@AnonimoweMirkoWyznania:
Oho, dwudziestolatek bez obowiązków mieszkający z rodzicami drwi z bądź co bądź smutnej rzeczywistości wielu Polaków gdzie większość nie ma możliwości zmian, bo musi #!$%@?ć na kolejne kieblaski wyborcze xd