Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dlaczego Polacy mają tak niskie wymagania życiowe? Wiecie, najtańsza elektronika, telewizorek wieczorkiem i pojechanie sobie nad Polskie morze a jak już dochodzi do wakacji to maksymalnie Turcja all inclusive na tydzień, i ciągle stanie w miejscu bo już się ma co się chciało.

Nie chodzi mi o każdego bo tak nie jest, ale dużo takich osób poznaję XD. Zanim ktoś się #!$%@? bo pewnie nie doczyta nawet połowy dalszego zdania, to wiadomo nie każdy chce żyć sobie na luksusie, niektórym wystarczy to co mają. Ale mowa tutaj o tym, że osoby które poznałem żyją sobie troszkę lepiej niż " ubogo " czyli wiecie... Jakiś mały domek/mieszkanie w bloku, telewizja a wieczorem piwko wypite i do sąsiada pójść sobie i najtańsza elektronika. Zero kształcenia się żeby lepiej żyć. Tylko ciągłe odkładanie na wszystko i liczenie do ostatniej złotówki żeby opłacić rachunki oraz częste narzekanie że " w tym kraju nigdy nie będzie lepiej. " Albo że nie jest się szczęśliwym mimo to taka osoba po chwili mówi że ma wszystko co jest jej potrzebne.

Nie chodzi mi o życie na luksusie pokroju luksusowych samochodów wartych kilkaset tysięcy oraz willa warta parę milionów, ale chociaż żeby dążyć do czegoś, osiągać coraz więcej i się kształcić. Żeby nie było bo nawet 30stki nie mam XD. Mam 20 lat i od tego roku uparcie się edukuję ( codziennie ) dowiaduję się czegoś nowego. A teraz dążę do perfekcyjnej wymowy Angielskiego bo w przyszłości mi się to przyda.
A wtedy będę próbować w życiu wszystkiego po trochu, i sprawdzę w czym jestem najlepszy. I tak wiem że życie nie jest kolorowe a szczególnie dorosłość, to też dlatego staram się jakoś teraz z tym wszystkim starać póki jest na to dobra pora, i nie. Nie jestem bananowym dzieckiem XD.
Jeszcze na sam koniec, nie mam nic do owych osób, bo każdy żyje sobie jak chce. To bardziej takie moje pytanie, czy ktoś potrafi mi to wytłumaczyć jak owe osoby funkcjonują, ja sam nie mam wygórowanych wymagań, ale jakieś tam marzenia mam które chciałbym osiągnąć ( zwiedzić kontynenty etc )
#pytanie #pracbaza #polska #emigracja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ef14aba0db94d7506cddd4b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt

[==......................................] 4% (10zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 184
XD tak samo myślałem 3 lata temu, dosłownie 3 lata temu myślałem tak samo i też miałem 20 lat. Teraz to w sumie sram na to, wolę spędzić dobrze czas z rodziną, zwłaszcza z bratem bo tylko on mi zostanie pewnego dnia gdy rodziców zabraknie. Po co mam żyć ponad stan i tym szpanować ? Studia trzeba zaoczne opłacić, coś na mieszkanie odłożyć, lubię się uczyć i poszerzać wiedzę ale angielski perfekcyjny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania:
wygląd OPa:
zmanierowany Oskarek lat 20 któremu wydaje się że świat stoi przed nim otworem... nie wie tylko jeszcze którym

OPie jesteś na etapie życia w którym wydaje Ci się że wszystko będzie łatwe, proste i przyjemne a tymczasem zaraz po studiach czeka Cię kop z buta w ryj jak się przekonasz że takich Oskarków jak Ty jest na rynku pracy tysiące i żaden pracodawca nie będzie Ci chciał zapłacić
@AnonimoweMirkoWyznania: oho Janusze się zleciały i już stwierdziły że 'ni znosz życia' i że 'życie cię zweryfikuje smarkaczu!'. xD I... tak prawdobodobnie będzie. Prawdopodobnie przyjdzie moment że motywacja spadnie, zauważysz #!$%@? mechanizmy rządzące światem i to że one nie są gdzieś tam w świecie 'dorosłych' tylko mają na ciebie realny wpływ, będzie ci się coraz mniej chciało a jeżeli jednocześnie weźmiesz na siebie zobowiązania takie jak poważny związek czy dzieci nie
@AnonimoweMirkoWyznania wysrywy millenialsa. Jak dwie krople wody wpadasz pod cytat z fight clubu, wszyscy chcą być gwiazdkami rocka. Za 10 lat jak będziesz mieć wiecej obowiązków niż posprzątać pokój to zrozumiesz, że często ciężko znaleźć siły na nieustanna edukację. Bardzo podziwiam w ludziach taki zapał i dążenie do celu na które czesto sam nie umiem sie zmusić - skupienie na jednej rzeczy i parcie. Twoje podejście próbowania wszystkiego jest mało warte, wiem
@AnonimoweMirkoWyznania zawsze śmieszy jak ktoś o wymaganiach życiowych pisze z anonimowych. Pewnie boją się, że ktoś wejdzie na ich profil i zweryfikuje. Ps. Tak w każdym kraju na świecie tylko nie w Polsce, ludzie mają wymarzoną pracę w której zarabiają mnóstwo pieniędzy i stać ich na najwyższy komfort życia. Mają do tego mnóstwo czasu i idealne życie, a jak popełnia jakiś błąd to tylko drobnostke w której każdy sąsiad życzliwie pomoże. Nawet
Nie chodzi mi o życie na luksusie pokroju luksusowych samochodów wartych kilkaset tysięcy oraz willa warta parę milionów, ale chociaż żeby dążyć do czegoś, osiągać coraz więcej i się kształcić.

najtańsza elektronika, telewizorek wieczorkiem i pojechanie sobie nad Polskie morze a jak już dochodzi do wakacji to maksymalnie Turcja all inclusive na tydzień, i ciągle stanie w miejscu bo już się ma co się chciało

Tylko ciągłe odkładanie na wszystko i liczenie
@AnonimoweMirkoWyznania o co chodzi z tą najtańszą elektroniką? W sensie nie smakują życia, bo nie kupują drogiego sprzętu? A może właśnie lepiej je smakują, skoro wystarczy im dany sprzęt i nie potrzeba urozmaicać tego gadzetami?
Nie jestem bananowym dzieckiem XD


@AnonimoweMirkoWyznania: no tak trochę jednak jesteś. Internet, telewizja, media, celebryci tłuką do głów konsumpcjonizm i przekonanie, że szczęście = posiadanie wielu drogich rzeczy, zwiedzanie świata i tak dalej. Tymczasem wcale nie trzeba dużo mieć ani dużo robić, żeby być szczęśliwym. Żeby być szczęśliwym, "wystarczy" (w cudzysłowie, bo czasami to nie takie proste) nie żyć w skrajnej biedzie.
Żeby nie było bo nawet 30stki nie mam XD. Mam 20 lat i od tego roku uparcie się edukuję ( codziennie ) dowiaduję się czegoś nowego. A teraz dążę do perfekcyjnej wymowy Angielskiego bo w przyszłości mi się to przyda.


@AnonimoweMirkoWyznania: A nie to spoko, rzeczywiście bardzo się różnisz od nas wszystkich. Wydaję mi się, że każdy coś tam po cichu robi, ale widząc, że w wielu przypadkach nie ma na
@AnonimoweMirkoWyznania: Życie na wyższych obrotach to też większe obowiązki czy koszta. Ja mam mieszkanie w bloku o które się nie martwię. Jakbym miał domek wypoczynkowy nad morzem to pewnie bym się co chwilę martwił czy wszystko z nim w porządku. Musiałbym instalować masę zabezpieczeń + jakieś kamery ze stałym podglądem. Podobnie z autem. Nie mam auta to się nie boję, że ktoś mi je zarysuje czy ukradnie.

Co do posiadania akcentu
Ale OP przejechał prętem po klatce z nosaczami.

Najgorsze, że oni są tak głęboko w tej biedzie mentalnej i materialnej, że nawet nie mogą sobie wyobrazić, że ktoś może żyć inaczej, dlatego piszą yyyy gówno wiesz dzieciaku życie cię zweryfikuje xD potem jak zobaczą kogoś kto ewidentnie się dorobił to mówią, że eeee no nakradł się pewnie, uczciwi ludzie tyle nie zarabiają.

To tak jak testo się cieszył jak mu pisali że
K.....5 - Ale OP przejechał prętem po klatce z nosaczami. 

Najgorsze, że oni są ta...

źródło: comment_1592913245TKwCFHZpNfG8PTH2pUnBss.jpg

Pobierz