Wpis z mikrobloga

@kunegunda69: Tak, to normalne, szczególnie na początku albo jak wracasz po przerwie, trening to obciążenie dla organizmu, układu nerwowego i układu hormonalnego. Trzeba to zmęczenie zrównoważyć snem i odżywianiem - dostarczasz energię i budulec z jedzenia (odżywianie), a potem dajesz organizmowi czas i warunki do odbudowy (sen). Z czasem ciągłych treningów coraz trudniej zajechać organizm, czyli wyrabia się forma.
Z czasem ciągłych treningów coraz trudniej zajechać organizm, czyli wyrabia się forma.


@czz17: I w tym momencie 99% osób się wykłada... bo zamiast #!$%@?ć więcej, żeby dalej czuć ten zajazd, ćwiczą ciągle tak samo i dziwią się że efektów większych nie widać.

To normalne, że po treningach "siłowych" jest takie zmęczenie, że organizmu, że człowiek czuje się jak dętka


@kunegunda69: Normalna rzecz, brak ochoty na inną aktywność, sen potrafi się
@IntruderXXL: @kunegunda69: Ale tez warto wziac pod uwage, ze malo osob z tego co widzialem na silce tak trenuje ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wiekszosc nie odzywia sie odpowiednio i nie je, sam ocen, do ktorej grupy sie zaliczasz. To jest glowna przyczyna. Spij po 8h+ Nie, ze kladziesz sie o 22:00 jak masz wstac o 6:00 Spij od 22:00 do 6:00. Mi tez w najciezszych treningach
@DywanTv: Znaczy może co prawda diety nie trzymam, spożywam alko etc, ale mam podstawowe wiadomości co do diety - i jestem w stanie zredukować lub odpowiednio przymasować zachowując jakieś realne stosunski węglów i białka. Więc nie jestem przekonany, czy to może być tego kwestia.

Ewentualnie jeszcze może faktycznie daje taki wycisk układowi nerwowemu, bo ostatnio zakupiłem plan u Seby i staram się wycisnąć ile wleźie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kunegunda69: Nie liczy się tylko co i ile jesz, ale też kiedy. Weź tak z 1,5 h przed treningiem zjedz z 60 g białka z miecha i trochę wegli, po treningu jak najszybciej to samo, ew wpc czy w ostatecznosci EAA, a w trakcie pij wodę z sokiem czy zjedz żelki. Będziesz zdumiony co to daje. Od razu, po pierwszym razie. Jak renkom odjoł. I śpij.
Hmm wydaje mi się, że to bardziej pod fbw można zaliczyć


@kunegunda69: jak przykładasz się bardzo solidnie do fbw, to jest to dużo większe obciążenie dla organizmu, niż split. Zwłaszcza dla układu nerwowego. Stąd może wynikać to duże zmęczenie i ból głowy. Spróbuj polecieć splitem i rozłożyć ćwiczenia rożnych partii na 3 treningi. Zobaczysz czy będzie jakaś poprawa.
@DywanTv: dzięki za info, przetestuję w środę, jak chcesz mogę zawołać z efektami.
Wydaje mi się, że po przebudzeniu wdupię jakiś twaróg a później chwile przed treningiem jakieś węgle(może tosty na szybko) ? .
@vostok: Plan mam kupiony, specjalnie pod cele treningowe i tak trochę szkoda by mi się było przerzucić, na jakiś losowy plan lub kupić nowy, póki tak naprawdę każdy trening to nowy rekord.
Spróbuję jeszcze to co pisał @DywanTv
@kunegunda69:

dzięki za info, przetestuję w środę, jak chcesz mogę zawołać z efektami.

Wydaje mi się, że po przebudzeniu wdupię jakiś twaróg a później chwile przed treningiem jakieś węgle(może tosty na szybko) ? .


Zalezy o ktorej trenujesz. Po prostu pamietaj, zeby przed treningiem zjesc bialko i wegle. Niekoniecznie bardzo duzo. 50-60g bialeczka i troche wegli. I po treningu tak samo. Obie te czynnosci sa wazne. A do wody, ktora pijesz
@kunegunda69: EAA to nie aminokwasy w proszku, a po prostu aminokwasy egzogenne. Czyli takie, ktore nie powstaja w organizmie, ale trzeba je dostarczac w pozywieniu. Sa suple, ktore zastepuja te aminokwasy i tez sie nazywaja EAA. Ale to bez znaczenia czy zjesz troche prochu z nimi czy kawal miecha. A wlasciwie miecho w wiekszosci wypadkow wyjdzie lepiej, bo masz w nim witaminy, mineraly, inne aminokwasy.

Oczywiscie aminokwasy to cegielki, ktore buduja
@kunegunda69: A jeszcze jesli Cie interesuje czemu Ci to pomoze, to po prostu wsrod tych aminokwasow egzogennych (ktore sa i w jajkach, i w miesie, i w mleko, i w twarogu itd.) jest m.in. tryptofan. Taki aminokwas, z ktorego organizm robi serotonine - czyli bardzo wazny neuroprzekaznik odpowiedzialny m.in. za to, ze ludzie czuja sie dobrze lub zle.
@DywanTv: Aaa w jedzeniu, myślałem, że EAA to coś na zasadzie kreatyna, niby jest gdzieś tam w żarciu, ale w takich ilościach, że nie realne to pokrycia codziennie.
Bo rozumiem, że EAA w przeciwności do kreatyny da się normalnie z jedzenia dzienną porcję wykręcić ?

Dzięki za info, dobrze widzieć.
Teraz tylko #!$%@?ć kolejny trening i zrealizować cele treningowe