Wpis z mikrobloga

@serial28: cześć ludzi musi wkoncu zrozumieć, że chłód, mróz, zimno, wiatr nie powodują chorób zakaźnych tak bakteryjnych jak wirusowych. Ekstremalne przechłodzenie całego ciała lub jego części może powodować hipotermię, przeziębienie krwi itp. Ale nie chore zatoki na Boga, chore zatoki macie właśnie od siedzenia non stop w ciepłym nie wymieniany powietrzu np. Ale każdy z chorymi zatokami panicznie boi się przeciagów a ma je chore bo całe życie ich unikał, najczęściej.
  • Odpowiedz
@jenerau interesuje mnie bo sami piszą że muszą stać w kolejce. Na #!$%@? się rzucasz jak nie umiesz czytać? Nikomu nie bronie #!$%@? schabowego 5 razy dziennie. Ale niech nie #!$%@? wykopu swoimi placzami tylko grzecznie stoi w kolejce po kurczaka z gówna za 3,99
  • Odpowiedz
@Gorylica_Ada: No nie wiem, przed tymi mistrzowskimi zmianami bez problemu weszło się do sklepu bez kolejek, zrobiło zakupy, na sklepie było góra kilka-kilkanaście osób. Teraz nie dość, ze na sklepie jest tyle samo osób co przed zmianami, to jeszcze stoi się w gigantycznych kolejkach przed wejściem
  • Odpowiedz
@serial28: tu nawet nie chodzi o mroz. wypowiadal sie juz jakis polski naukowiec, ze w takiej kolejce jak stoimy to wirus z latwoscia przeskakuje z ludka na ludka. znacznie bezpieczniejsze sa zakupy w tlumie jesli jestesmy w ciaglym ruchu.


@konfident007: a jaki naukowiec? Bo poki co z tego co czytalem slyszalem i widzialem to gowno prawda co mowisz
  • Odpowiedz
@konfident007: Jeżeli ten polski naukowiec powiedział że wirus sobie "przeskakuje" to jest słabym naukowcem. Covid-19 nie ma nóżek ani niby nóżek, jeśli nie jest przeniesiony droga kropelkowa(np przez kichnięcie albo wyziew z buzi) to nie może sobie spacerować.
  • Odpowiedz
  • 1
@Chicane u mnie jedyne mięso to kabanosy, a warzywa i owoce zajmują dwie małe półki. Łącznie.
Nie wszystkie żabki są tak zaopatrzone ( ͡º ͜ʖ͡º)
@siemando nie lubię i nie trawię zbyt dobrze takich gotowych pakowanych dań
  • Odpowiedz
wirus sobie "przeskakuje" to jest słabym naukowcem.


@Bazinga50: w sumie racja, nawet jeśli w kolejce stoi ileś tam osób i np. ta z tyłu ma wirusa, to zarazi np tego przed sobą, ale to nie oznacza że ten przed nią od razu już jest chory i zaraża innych przed nim ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@serial28: Kto ci każe stać w tej kolejce?
Jedynie chyba przyzwyczajenie i bezpodstawna obawa, że później nic nie będzie.

Przyjedź wieczorem to będzie mniej ludzi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Gorylica_Ada: 20 groszy? W małym miasteczku turystycznym jakim jest Ostróda małe sklepy mają marżę około 30%.To takie Janusze biznesu jak w Zakopanym albo innym Władysławowie. Do tego prodykty nie świeże.
  • Odpowiedz
  • 1
@serial28 dzisiaj też stałem w takiej kolejce z pół godziny xd najbardziej #!$%@? stare baby one te godzinny powinny mieć od 6 do 8 bo i tak większość o tej godzinie łazi. Ogólnie jeden z najbardziej debilnych pomysłów z tymi limitami osób.
  • Odpowiedz
@konfident007: Śmierdzi mi to fejkiem. Chociażby ze względu na poziom precyzji wypowiedzi. O jakim tłumie mówimy? Od ilu osób to tłum i na jakiej przestrzeni? O jakim ruchu mowa, z jaką prędkością? Co z płaceniem za zakupy, które zrobiliśmy w tłumie? Będziemy stać do kasy zachowując odległość jak na zdjęciu, czy też będziemy starać się być w ciągłym ruchu w tłumie kolejkowiczów? W sumie, to nie musisz odpowiadać.
  • Odpowiedz