Wpis z mikrobloga

Dlaczego mężczyźni mimo [statystycznie] o parę lat krótszego życia nadal muszą pracować o parę lat dłużej niż kobiety? Z czego to wynika? Z tego że nie mają tzipy? Z "równouprawnienia"? Czy z przeświadczenia że mężczyzn można wykorzystywać dłużej? A może jeszcze z tego powodu że wyrabiają więcej normy i są lepszą siłą napędową gospodarki? Jak to z tym jest, bo laik w temacie życia here.
#pytanie #pytaniedoeksperta
  • 308
@AryanWonderBoi ale to że kobiet 5 lat wcześniej idą na emeryturę, to jakieś nieporozumienie. W mojej bliskiej rodzinie raczej tak czy siak kobiet pracują dłużej. Moja mama zdecydowała się na to właśnie przez pryzmat tego, że po pierwsze - co ma robić (akurat nie obdarzyłam jej jeszcze wnukami) + popracuję dwa lata dłużej i będzie miała znacznie lepsza emeryturę). Można wysnuć wniosek, że po prostu korzystniejsze jest to, że kobiety przechodzą szybciej,
@GrumpyStar: Ayaya, nie wplatajmy czystej polityki, bo już wystarczający burdel jest w komentarzach. xD To jaka jest sytuacja w kraju [i inne takie] chyba każdy jest świadom. Na zmiany władzy się nie szykuje, więc trzeba się pogodzić. No jest ogólnie problem z przekształceniem, zredefiniowaniem roli społecznych. Nie wiem jak wygląda to na zachodzie, ale jeśli w innych krajach działa ujednolicony wiek emerytalny to dlaczego nie u nas?
@Nie_umre_za_ciebie: idź i wydal przez #!$%@? dzieciaka a potem pilnuj żeby nie umarł przez kilka lat, samemu bedac wyniszczonym fizycznie po ciąży, to w końcu będziesz wiedział. Albo pogadaj z matką o tym i uważaj żebyś w pysk nie dostał od niej. Co to za mizoginistyczne mokre sny tutaj są uskuteczniane z rana?
@AryanWonderBoi: co mnie obchodzi statystyka? Ja moge nawet nie dozyc emerytury a ty dozyc 100 lat, zrównanie wieku spoko, ale niech zniosa prognozy ze kobiety dluzej żyją i będą mialy takie same enerytury jak mezczyzni którzy mieli te same zarobki a nie ze wiek ten sam a emerytury niższe bo może jakims cudem uda sie dozyc prognozowanego wieku, niech lepiej powiedzą co sie dzieje z kasa osoby ktora robila np 30
@arteria: A mężczyzna kim ma być? Ma pracować, dobrze zarabiać, być wsparciem, starać się, dbać o kobietę, ogarniać obowiązki domowe, uczestniczyć w życiu dzieci, dbać o siebie, rozwijać się, być oczywiście męski (to nieustanne jęczenie "Gdzie Ci mężczyźni?"). Do tego to na niego często spadają kwestie związane z naprawami itd. Teraz mi napiszesz, że już tak nie jest. U kobiet również. Powstało wiele sprzętów (pralki, zmywarki itp.), a mężczyźni oddają auta
@AryanWonderBoi przescrollowalam komentarze tylko wybiórczo, ale chyba jeszcze nie padła odpowiedź: statystycznie, bo przecież o statystyce rozmawiamy, kobiety bardziej dbają o zdrowie, mniejszy procent kobiet pali papierosy i spożywa alkohol w dużych ilościach i mają mniejsze skłonności do zachowań ryzykownych, np szybka jazda samochodem. Zatem wydawać by się mogło, że nie ma to związku z pracą, a kwestią w sumie "wyboru".
@arteria: Akurat mama i dziewczyna nie widzą w tym problemu, a mama raczej byłaby zadowolona że może z mężem więcej czasu spędzać. Także twój jedyny argument jest inwalidą. Po prostu ty nie możesz znieść myśli że ktoś inny miałby mieć poprawioną sytuację do takiej jaka powinna być. Skoro ja mam źle to inni muszą miec gorzej, hmm? To może dla odmiany ty pójdziesz i powiesz Hiszpanom, Portugalczykom, Norwegom czy Francuzom że