Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam 18 lat, moi rodzice są po rozwodzie, nowy ojczym mówi, że mam się wynosić z domu, wypisuje do mnie smsy w stylu "jestem w stanie gotów zrobić ci naprawdę dużą krzywdę, nie jakieś złamanie, tylko coś więcej, nawet nie wiesz do czego ludzie są zdolni" oczywiście wszystko z błędami, to totalny pół główek i mega choleryk, mam dość tej rodziny i chciałbym się wyprowadzić, tylko się zastanawiam czy to dobra opcja, teoretycznie miałbym 800 zł alimentów od ojca (ale aktualnie nie płaci i ma 15k długu), plus jeżeli bym się wyprowadził na swoje i znalazł jakąś pracę to mógłbym jeszcze wystąpić o alimenty od matki. Od rodziny nie mam żadnej pomocy, tylko cały czas nerwy i kłótnie. Szkoda mi jest tracić kontakt z przyjaciółmi z aktualnej szkoły dziennej, szkoła dla dorosłych kojarzy mi się z patologią, chciałbym coś osiągnąć w życiu, a nie się utożsamiać z takim czymś, ale chyba nie mam wyjścia. Doradzicie coś? #patologiazmiasta #patologiazewsi #alimenty #rodzina #pytanie #szkola #technikum #liceum #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • 141
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: przede wszystkim zacznij od pokazania smsów policji xd za takie groźby możesz mu ładnie #!$%@?. Jednego patusa mniej. A co do pracy. Zależy gdzie mieszkasz. Można łatwo połączyć pracę i szkole dzienna. Ale trzeba znaleźć fajna pracę z luźnym grafikiem który możesz sobie ustalić. Ja sam wyprowadziłem się zaraz po 18. Mieszkałem sam i pracowałem a mimo to skończyłem liceum i napisałem mature. Mordko dasz radę. Wierzę w Ciebie (
@AnonimoweMirkoWyznania Mam znajomego co sam się utrzymuje w mieście wojewódzkim. Chodzi normalnie do szkoły średniej i pracuje na weekendach w macu. Kasy spokojnie mu wystarcza na wynajmem pokoju i od czasu do czasu jakiś wypad ze znajomymi na miasto.
Także głowa do góry, to nie koniec świata ;)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: bodajże do 25 r.ż. muszą cię utrzymywać jeśli się uczysz.


To jest popularny mit. Dzieki temu wiele osob ktorym alimenty przysluguja ich nie dostaje. Alimenty przysługują tak długo az dana osoba nie jest w stanie sie sama utrzymac.
https://www.google.com/amp/s/www.money.pl/gospodarka/do-kiedy-obowiazuja-alimenty-obalamy-popularny-mit-6347902252762753a.html%3famp=1?espv=1
Wiec teoretycznie jest kilka sposobow na to zeby nawet do 30 czy 40 lat otrzymywac ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AnonimoweMirkoWyznania: Ciężka sytuacja ale wyprowadzając się będziesz na przegranej pozycji bo może być ciężko wrócić, ogarnięcie pokoju to koszt minimum 800zł w większym mieście a zarabiać będziesz koło 2k na rękę, po za tym wygodniej i lepiej skończyć szkołę dzienną i dzienne studia jak mieszkasz w dużym mieście. Idź na bagiety i go zgłoś nikt nie ma prawa cię #!$%@?ć z mieszkania póki się uczysz, nie żyjemy w USA gdzie wiek
Zgłoś "możliwość popełnienia przestępstwa groźby karalnej z zamiarem ewentualnym." Facet ma pozamiatane jeżeli rzeczywiście takiego smsa Ci wysłał jako konkubent Twojej matkom w tych okolicznościach nie ma tłumaczenia że to był tylko żarcik. Już go chłopaki po swojemu przeczołgają tak, że będzie Ci się kłaniał w pas i łapał się za portfel na Twój widok.
@Moon_Dancer: No to kij jakiś. Gaz a jak nie zadziała to kijem (od baseballa może)


Widać że nic o życiu nie wiesz i fantazjujesz w rozwiązywaniu problemów przemocą. W sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia #!$%@? ile sił w nogach. A nie stawiasz się na stukniętego i nieobliczalnego dorosłego kolesia. Groźby są karalne, szczególnie gdy pochodza od konkubenta matki. Uciszyć gościa można tylko chowając się za wymiarem sprawiedliwości.
@JerryManson: wymeldowanie sie to pierwsza rzecz jaka powinien zrobic. Zadłużą mieszkanie i zgadnij do kogo przyjdzie komornik? Do patoli czy do młodego czlowieka ktory próbuje zwiazac koniec z koncem pracując i samemu sie utrzymując?
a tak to najwyżej dostaniesz #!$%@?


@Harmonia: pobicie ze skutkiem śmiertelnym? Nie dziękuję, lepiej zaryzykować obronę nożem albo innym narzędziem jeżeli nie pomoże gaz.