Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam 18 lat, moi rodzice są po rozwodzie, nowy ojczym mówi, że mam się wynosić z domu, wypisuje do mnie smsy w stylu "jestem w stanie gotów zrobić ci naprawdę dużą krzywdę, nie jakieś złamanie, tylko coś więcej, nawet nie wiesz do czego ludzie są zdolni" oczywiście wszystko z błędami, to totalny pół główek i mega choleryk, mam dość tej rodziny i chciałbym się wyprowadzić, tylko się zastanawiam czy to dobra opcja, teoretycznie miałbym 800 zł alimentów od ojca (ale aktualnie nie płaci i ma 15k długu), plus jeżeli bym się wyprowadził na swoje i znalazł jakąś pracę to mógłbym jeszcze wystąpić o alimenty od matki. Od rodziny nie mam żadnej pomocy, tylko cały czas nerwy i kłótnie. Szkoda mi jest tracić kontakt z przyjaciółmi z aktualnej szkoły dziennej, szkoła dla dorosłych kojarzy mi się z patologią, chciałbym coś osiągnąć w życiu, a nie się utożsamiać z takim czymś, ale chyba nie mam wyjścia. Doradzicie coś? #patologiazmiasta #patologiazewsi #alimenty #rodzina #pytanie #szkola #technikum #liceum #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • 141
A ja podejdę do tego trochę z innej strony. Fakt faktem na psiarnię musisz iść, to nie podlega dyskusji. Jednak jeżeli rozumiem ten ojczym mieszka u Was. Jesteś zameldowany w tym mieszkaniu, tak? Czyli mieszkanie w jakimś stopniu należy do ciebie. Pamiętaj, nie zgadzają się na żadne wymeldowanie jak się będziesz wyprowadzać tylko jak się przeniesiesz to tylko tymczasowo. Nie będą mogli sprzedac, a ty będziesz miał prawo np. zrobić tam gruba
@AnonimoweMirkoWyznania: Koleżanka siostry wyprowadził się od rodziców w wieku 18 lat, skończyła szkołe dzienną, dorabiała w mcdonaldzie popołudniami. Z tego co pamiętam to musiała zgłaszać wszystkie wybryki rodziców tak by mieć dowody na ich zachowanie i dostać aliementy. Obecnie studiuje.

Szkoły dla dorosłych to szkoły prywatne, nikt w takich miejscach nie toleruje patologi typu groźby i pobicia.
Jesteś zameldowany w tym mieszkaniu, tak? Czyli mieszkanie w jakimś stopniu należy do ciebie. Pamiętaj, nie zgadzają się na żadne wymeldowanie jak się będziesz wyprowadzać tylko jak się przeniesiesz to tylko tymczasowo. Nie będą mogli sprzedac, a ty będziesz miał prawo np. zrobić tam gruba imprezę i nawet twoja stara nie będzie mogła pierdnąć na ciebie.


@JerryManson: O czym Ty człowieku mówisz? Bardziej minąć się z prawdą nie mogłeś.
@AnonimoweMirkoWyznania szkoła dla dorosłych to niekoniecznie patologia. Nikt nie będzie ci wsadzał głowy do kibla, tam ludzie płacą zaś chodzenie, więc nie czują się jak we więzieniu. Jeśli z kolei chodzi o poziom umysłowy... Może nawet jakiś sebiks się trafi, ale chodzą tam też spoko osoby. Poza tym - #!$%@?ć da się nawet w najlepszym liceum, a uczyć się, jeśli jesteś zdeterminowany, również można wszędzie. Trzymaj się, będzie dobrze. I na pewno
jestem w stanie gotów zrobić ci naprawdę dużą krzywdę, nie jakieś złamanie, tylko coś więcej, nawet nie wiesz do czego ludzie są zdolni

@AnonimoweMirkoWyznania: Psy i sprawa z prokuratury, a jak mu w międzyczasie na komendzie/ posterunku dowalą, to mu się odechce wszystkiego.
Przecież to świr, tylko kwestia czasu kiedy zacznie odwalać coś wobec twojej matki. Nie czekaj, od razu go pojedź (°°