Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Warto zwrócić uwagę, że dla rodziców aborcja może mieć też całkowicie odwrotny skutek. Przypadek który znam osobiście to moja znajoma która marzyła o dziecku. Po wielu latach starań, l problemach i kilku poronieniach w końcu zaszła w ciążę a po kilku miesiącach i badaniach w najlepszych klinikach na świecie lekarze zgadzali się aż do 6 miesiąca ciąży że jest ogromne prawdopodobieństwo, że dziecko urodzi się z poważną wada genetyczną. Jednak ona zdecydowała
  • Odpowiedz
kosmite meduze chydre kikimore utopca od razu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@dave8: Klasyk, "ten problem nie bedzie mnie dotyczyl". A jak juz mnie dotknie, to nastapi zmiana swiatopogladu na "to wyjatkowa sytuacja, musisz zrozumiec". Gardze niesamowicie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@coeur: nie rozumiesz o co mi chodzi. Jeśli im się udało i są szczęśliwi to super. Chodzi mi tylko o to, że nikt nie powinien matki zmusić do urodzenia takiego dziecka. Ja nikomu nie będę mówił co ma robić
  • Odpowiedz
@Hauleth:

Dla mnie "nowy organizm" zaczyna się wtedy gdy jest on w stanie przeżyć poza macicą (w przypadku ssaków), czy to w inkubatorze, czy "samodzielnie".


Poeta pisał: kto w szpony dostał się hipostaz, rzeczywistości juz nie sprosta.

Życie indywidualne zaczyna się w przypadku człowieka w momencie zapłodnienia i trwa tak długo jak trwa. Godziny, doby, tygodnie. Może lata jeśli dozywa się starości. To naturalne. I naturalnym jest, że w początkowym okresie
  • Odpowiedz
@Jarek_Bzoma: dalej inne zwierzę, czasami nawet inny gatunek, potrafi przygarnąć takie młode i mimo wszystko je utrzymać przy życiu. Więc organizm potrzebuje kogoś innego by przetrwać, nie by żyć, a to są już dwie różne rzeczy.

No i jeśli każda zapłodniona komórka jest człowiekiem, to czy jeśli, hipotetycznie, kiedyś będziemy potrafili zrekonstruować człowieka z komórek macierzystych (w teorii to możliwe), to czy taki zestaw komórek jest człowiekiem? Tym samym człowiekiem? Czy
  • Odpowiedz
OK, argumentujesz tak emocjonalnie, że warto to przeanalizować zdanie po zdaniu.

nie rozumiesz o co mi chodzi


@bartdziur: Nie pochlebiaj sobie, nie piszesz nic nowego, więc nie jest to nic trudnego do zrozumienia.

Jeśli im się udało i są szczęśliwi to super.


@bartdziur: Jakie udało się? Są sposoby i lekarstwa, żeby ratować takie dzieci. Nawet jeśli ich wygląd Ci się nie podoba, to są to ludzie, których można leczyć.

Chodzi
  • Odpowiedz
@Jarek_Bzoma: dla tego mówię, że należy ludziom zostawić wybór. Prawne zabranianie aborcji jest ograniczaniem wyboru do "jedynej słusznej opcji" i na to się nie zgadzam, bo uważam, że ludzie powinni mieć wybór, bo to potem oni muszą z tym wyborem żyć, jakikolwiek by on nie był.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@coeur: nie będę się odnosił zdanie po zdaniu bo będziemy tak w nieskończoność więc podsumuje moja opinie poniżej

Istnieją takie wady płodu które prawie na pewno wywołają u dziecka śmierć i/lub cierpienie. Np płód arlekin, bezmózgowie, itp. Ich listę można znaleźć tu:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_fetal_abnormalities

Skoro takie choroby istnieją to rodzice takiego dziecka powinni mieć prawo podjąć decyzję o aborcji takiego płodu. Państwo nie powinno tego zakazywać.

Tyle w temacie. Obecny kompromis prawny
  • Odpowiedz
@Hauleth:

uważam, że ludzie powinni mieć wybór, bo to potem oni muszą z tym wyborem żyć, jakikolwiek by on nie był.


To dziecko musi z tym wyborem żyć. Najbardziej mnie #!$%@? jak pokazują rodziców z kompletnie upośledzonym dzieckiem i zamiast ich szkalować za skazanie dziecka na męczarnie, to chwalą tych dzbanów jacy to miłosierni i odważni, że jednak nie abortowali

@Jarek_Bzoma:

Jeżeli ludzie płodzą nowe zycie - to zakres wybory
  • Odpowiedz
Nie. Ludzie powinni mieć wybór tylko i wyłącznie dotyczący siebie samego. Jeżeli ludzie płodzą nowe zycie - to zakres wybory wykracza poza nich.


@Jarek_Bzoma: problem jest taki, że taka niepełnosprawność dotyka olbrzymiej ilości osób:

- same dziecko
- rodziców
- dziadków
- rodzeństwo (o ile jest, a jak jest małe to jeszcze większy problem to może być dla nich)
- resztę bliższej i dalszej rodziny
- pracowników społecznych
- lekarzy, pielęgniarki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Nie wiem czy to jest o Twoim bracie, ale niektórzy mają aż tak wyprany mózg religią, że wchodzą w intelektualną retorykę z samym sobą na zasadzie: Jezus, bóg mnie widzi i jest ze mną. Kościół popiera PIS, a kościół to Jezus. Pis popiera kościół. PIS = kosciół = Jezus. Pis robi taką TVP a nie inną, ale kościół popiera PIS więc w TVP też jest Jezus. I no #!$%@? w tym momencie
  • Odpowiedz
@Hauleth:

Więc nie mi jest tutaj oceniać co jest dla danej jednostki moralnie dobre.


Nikomu nie jest, dlatego nikt nie powinien zmuszać nikogo do życia
  • Odpowiedz
@bartdziur: Powinny się przemęczyć i urodzić ale jeśli nie chcą zdeformowanego dziecka to takie dziecko powinno wtedy ustawowo trafiać do prawackiej rodziny która najgłośniej krzyczała o zakazie aborcji i pod groźbą więzienia i nadzorem służb taka prawacka parka powinna to dziecko wychowywać do końca życia ich lub dziecka. Przeciwników aborcji szybko by ubyło. Jak nienawidzę lewactwa tak z aborcją się zgadzam w 100% oczywiście nie dla Julek i Oskarków którym nie
  • Odpowiedz
Ja serio chciałbym usłyszeć wasze argumenty. Jak coś takiego można uzasadnić?


@bartdziur: Ponieważ domyślam się, że nie występuje tutaj sarkazm i w istocie chcesz usłyszeć argumenty, to skieruję Cię do moich własnych postów z innych wątków, w których tłumaczę te kwestie. Nie jest to bowiem powszechnie rozumiane i nie spodziewam się, że otrzymasz satysfakcjonujące Cię odpowiedzi od adresatów ww. pytania. Mogę też rozwinąć poszczególne tezy, jeśli będziesz zainteresowany.

Przeczytaj ten mój
  • Odpowiedz