Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@bartdziur: kolega chyba nie wie jak dziala polska sluzba zdrowia i testy na wykrywanie wad plodu. Badanie z krwi daje tylko procentowe ryzyko ze plod ma chorobe genetyczna. Zeby miec pewnosc nalezy wykonac biopsje. Sama biopsja to juz 1% szans ze płód jej nie przezyje. Teraz co 100 dodzic dostaje info ze dziecko bylo jednak zdrowe ale niestety nie przezylo biopsji. Pamietaj ze kij ma zawsze dwie strony
  • Odpowiedz
@Koliat:

a jednak setki kobiet decydują się na aborcję wbrew temu co glosisz, i jeśli nie stać ich na wyjazd za granicę robią to w niekontrolowanych warunkach w podziemiu. Jak chcecie sobie żyć jak swietojebliwi to żyjcie, ale dajcie funkcjonować innym tak jak tego chcą.


W cywilizacji europy łacińskiej mamy koncepcję dobra i zła. Dobro jest działaniem naturalnym. Zło jest działaniem nienaturalnym i w prawodawstwie penalizujemy je.

Setki mężczyzn wbrew swojemu
  • Odpowiedz
@Koliat: Twoje argumentowanie z kolei jest wewnętrznie sprzeczne.

Piszesz "dajcie funkcjonować innym tak jak tego chcą" i jednocześnie nie zgadzasz się na to by dawać funkcjonować innym tak jak chcą. Istoty ludzkie z wadami genetycznymi mają prawo do śmierci naturalnej. Czy przez poronienie, czy przez śmierć tuż po porodzie.
  • Odpowiedz
@bartdziur:

Czy z pełną odpowiedzialnością jesteście w stanie powiedzieć, że gdybym ja/moja zona/dziewczyna była w ciąży z tak chorym dzieckiem to chciałbym żeby się urodziło i natychmiast umarło?


odpowiedziałem twierdząco.
  • Odpowiedz
@bartdziur:

Wszystkich obrońców życia poczętego chciałbym szczerze zapytać czy wy serio uważacie, że kobiety powinny rodzic takie dzieci jak że zdjęcia? Co wami kieruje? Jakie macie argumenty na to, żeby usprawiedliwić urodzenie takiego dziecka oraz cierpienie kobiety z tym związane?


Bo to nie my jesteśmy panami życia i śmierci i to nie w naszej gestii leży decydowanie o tym kogo możemy pozbawić życia.

Czy wy serio uważacie, że kobiety które wiedzą,
  • Odpowiedz
@Jarek_Bzoma: Czekam jednak na pisemną opinię płodu z zespołem Harlekina wyrażającą jego bezwzględną wolę codziennego cierpienia. Aborcja w takich przypadkach to po prostu eutanazja, z greckiego: "dobra śmierć". Prawo powinno być jak najszersze aby chronić interesy różnych grup społecznych - jeśli chciałbyś żeby Twoje śmiertelnie chore i cierpiące dziecko się urodziło - OK. Masz prawo do aborcji, ale nigdy nie musisz z niego skorzystać. Osoby o innym światopoglądzie być może będą
  • Odpowiedz
@Shatter: Aktualnie można, ale Ordo Szuris na spółkę z innymi katotalibami chcą forsować całkowity zakaz aborcji nawet w takich przypadkach. O tym jest ten post.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wszystkich obrońców życia poczętego chciałbym szczerze zapytać czy wy serio uważacie, że kobiety powinny rodzic takie dzieci jak że zdjęcia?

@bartdziur: Równie dobrze mógłbym wkleić twoje zdjęcie i powiedzieć to samo o tobie.

Hitlerowcy też tak eugenikę argumentowali.
  • Odpowiedz