Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@

Wszystkich obrońców życia poczętego chciałbym szczerze zapytać czy wy serio uważacie, że kobiety powinny rodzic takie dzieci jak że zdjęcia?

@bartdziur: Równie dobrze mógłbym wkleić twoje zdjęcie i powiedzieć to samo o tobie.


Hitlerowcy też tak eugenikę argumentowali.

@ibilon: czy uważasz że ja mam wady rozwojowe które sprawią że umrę godzinę po porodzie?
  • Odpowiedz
przecież aktualnie można usunąć ciąże, gdzie dziecko będzie bardzo chore. W zasadzie temat kręci się wokół zostania przy tym co jest, a zrobieniu dostępu skrobania na życzenie, najlepiej za darmo xD


@Shatter: Bzdura.

Dopiero co złożyli kolejny wniosek do pisowskiego Tk o uznanie aborcji ciężko chorych płodów za niekonstytucyjną. Wy nigdy nic nie wiecie...?
  • Odpowiedz
@Koliat:

Czekam jednak na pisemną opinię płodu z zespołem Harlekina wyrażającą jego bezwzględną wolę codziennego cierpienia.

Człowieczeństwo wiązesz z piśmiennictwem? Wielu Papuasów posmutniało. Człowiek Harlequin i tak umrze. Ulżeć w cierpieniu potrafimy farmakologicznie.

Aborcja w takich przypadkach to po prostu eutanazja, z greckiego: "dobra śmierć"

eufemizm

Prawo powinno być jak najszersze aby chronić interesy różnych grup społecznych

Grup? dlaczego grup? Każdego indywidualnego człowieka. Przynależność do grupy nie powinna mnie wyłączać spod
  • Odpowiedz
a kto mówi o free for all?


@bartdziur: połowa tych którzy podnoszą ten temat, jedni chcą całkowitej likwidacji a drugiej całkowitego uwolnienia. O tyle ma to sens, bo gdyby ktoś chciał zostawić jak jest to nie musiałby podnosić tematu.
  • Odpowiedz
@Corranh: powiedz to policji, niech sie zajmą swoim życiem zamiast łapać morderców, lekarzom tez to powiedz niech sie zajmą swoim życiem zamiast ratować innych...
  • Odpowiedz
@bartdziur: Witam. Jestem katolikiem. Uważam, że aborcja i eutanazja powinny być legalne. Skoro wszystko jest tworem Boga to również nauka i odkrycie aborcji oraz eutanazji. Sprzeciwianie się temu jest sprzeciwianiem się woli Boga.
  • Odpowiedz
@Jarek_Bzoma: Oczywiście najłatwiej postawić chochoła żeby kontrargumentować, typowa prawica jest typowa ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wystarczy mieć w sobie odrobinę współczucia aby móc stwierdzić że nikt nie chciałby cierpieć z fizycznego bólu przez całe swoje krótkie życie. Eutanazja to określenie, mające konkretny historyczny źródłosłow i widzę że poddałeś ten argument :-) .

Odnośnie grup społecznych - również chochoł, i jeszcze ta wrzutka z bolszewików która jest calkowicie
  • Odpowiedz
@Koliat: Typowa lewica z dialektyką bolszewicką, kreowaniem chochołów i walką z wytworzonymi problemami. Życie człowieka trwa od zapłodnienia do śmierci. Życie polipa trwa od wypączkowania do śmierci. Życie bakterii trwa od wydzielenia pojedyńczej po ustanie procesów życiowych.

Nie mogąc się z tym pogodzić wyskakujesz z nonsensami typu nadawanie numeru PESEL zarodkom. Po co?
Urządzanie pogrzebów poronionym płodom - po co? No tak... odrzuciłeś naturę. Jesteś wynaturzony i takie masz poglądy.
  • Odpowiedz
Czy z pełną odpowiedzialnością jesteście w stanie powiedzieć, że gdybym ja/moja zona/dziewczyna była w ciąży z tak chorym dzieckiem to chciałbym żeby się urodziło i natychmiast umarło?


@bartdziur: Hej, wybrałeś chorobę bardzo widowiskową, ale na szczęście już coraz rzadziej śmiertelną :)

Przeżywa 83% odpowiednio leczonych dzieci - mam nadzieję że cieszysz się z postępów w wiedzy, nauce, medycynie?

https://jamanetwork.com/journals/jamadermatology/fullarticle/423924

A może chciałbyś powiedzieć tej dziewczynie, że nie ma prawa żyć, bo
c.....r - > Czy z pełną odpowiedzialnością jesteście w stanie powiedzieć, że gdybym j...

źródło: comment_Wil1Cy1D9HblDvskawedEopL1U109MZz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@bartdziur: nie, nikt by nie chciał żeby poważnie zdeformowane dziecko które umrze zaraz po porodzie musiało być przymusowo rodzone. Mi chodzi o to żeby dziecko z chorobą genetyczną z którą da się bez problemu żyć i mieć szczęśliwe życie nie było z tego powodu zabijane w łonie matki. Zespół Downa z którym w 90% przypadków da się żyć pod opieką (jest masa ośrodków do tego przystosowana i moim zdaniem państwo powinno
  • Odpowiedz
@Jarek_Bzoma: Czy coup de grâce, które praktykowano całkiem mocno w wiekach średnich też jest niemoralne? Czy nieświadome doprowadzenie do takiej śmierci również powinno być karane? Przecież kobieta często może nawet nie wiedzieć, że jest w ciąży, więc może doprowadzić przypadkowo do poronienia. Czy w stres, wynikający np. z pracy również powinien być karalny? Bo przecież (pośrednio) może on doprowadzić do poronienia, czyli zgodnie z Twoją definicją zabójstwa (nieumyślnego).

Dla mnie "nowy
  • Odpowiedz