Wpis z mikrobloga

Czemu pieluchy mają być darmowe? Jak wszystko inne jeszcze jestem w stanie jakoś zrozumieć, tak tego nie czaję. Przecież nikt nikomu nie każe robić gówniaków. Jak dla kogoś są za drogie to tym bardziej nie powinien robić dziecka, bo nie zapewni mu podstawowych potrzeb.
  • Odpowiedz
@Antybristler: Akurat rzeczy dla dzieci może nie powinny być za darmo ale na pewno powinny być obniżone niskim albo zerowym VAT-etm. Mamy fatalne współczynniki demograficzne i trzeba jakoś je polepszyć, takie coś to malutka cegiełka obniżająca koszty wychowania dziecka.
  • Odpowiedz
@tymirka: Lewica znów nie rozumie, że jeśli coś jest "za darmo", to znaczy, że jest finansowane z budżetu, a budżet czerpie środki przede wszystkim z podatków, które i tak wszyscy płacimy.
  • Odpowiedz
a od zwierząt różni nas cywilizacja, czyli życie w społeczeństwie, czyli rezygnacja z części swobody i odpowiedzialność za innych


@Opipramoli_dihydrochloridum: O ile odbywa się to dobrowolnie, a więc na zasadach obopólnie korzystnych. Zmuszenie innych do odpowiedzialności za innych wbrew swojemu interesowi to nie cywilizacja, tylko ciemne barbarzyństwo i przemoc.
  • Odpowiedz
@Opipramoli_dihydrochloridum: #!$%@? te hasełka i jeszcze mnie pouczasz. Gdzieś na Podlasiu urodziła się kobieta, której nie chce się wydać pieniądze na podpaski i ja tej nieznanej mi kobiecie mam płacić, ciesząc się, że dzięki temu żyję w och och wielkie cywilizacji, w prawdziwym och och społeczeństwie, które polega na och och zrzekaniu się wolności, żeby uzyskać większą wartość społeczną. Jakie to górnolotne. A w praktyce wybieram, żeby pani z Podlasia kupiła
  • Odpowiedz
Tu chodzi jedynie o zapewnienie obywatelom tańszego dostępu do podstawowych artykułów higienicznych.


@Opipramoli_dihydrochloridum: ale Ty wiesz, że wtedy te towary będą droższe, tylko ich cena rozłoży się na każdego obywatela, przez co społeczeństwo będzie biedniejsze i mniej rozwijające się?

"Nie ma darmowych obiadów"
  • Odpowiedz
Nigdy nie prosiłem się, żeby płacić podatki.


@biggle: Nigdy nie prosiłeś się żyć w Polsce
Ale niestety państwo jest przymusowe toteż niestety trzeba się dostosować do społeczeństwa
  • Odpowiedz
@Opipramoli_dihydrochloridum: ja jestem zmuszony jeść jedzenie, co to zmienia?

Ty naprawdę nie rozumiesz, że w przypadku rządowego finansowania producenci podpasek (itp.) zarobią więcej, bo drożej sprzedadzą produkt finansowany, co za tym idzie ludzie będą mieli (przez podatki) mniej pieniędzy?

A w przypadku odgórnej ceny finansowania towaru to producenci będą dostarczać gorszy towar lub nie będą tego robić w ogóle
  • Odpowiedz
@jacieniemog28: Pomijając główny temat tej dyskusji śmieję się czytając, że biedni faceci muszą kupować maszynki do golenia xd Kurła, przecież baby też się codziennie golą! Nasze maszynki też są często droższe, bo wiadomo, że na kobiecych artykułach tego typu zarabia się więcej. Także argument z dupy. Chodzi o to, że kobiety mają okres a faceci nie i jeszcze próbują nam z tego powodu ublizac. Słabe to strasznie.
  • Odpowiedz
@Opipramoli_dihydrochloridum Idac twoim tokiem myślenia to wszystkie artykuły pierwszej potrzeby mają zawyżone ceny bo konsumenci i tak muszą je kupić xD a ty na dodatek proponujesz żeby to państwo sponsorowalo takie dobra. Wtedy tym bardziej producenci podwyższa ceny bo państwowemu urzędnikowi nie będzie robić różnicy czy zapłaci za nie więcej czy mniej bo nie będzie placil ze swojej kieszeni.. Zanim zaczniesz wyskakiwać z podstawami filozofii to radzę zapoznać się z podstawami ekonomii
  • Odpowiedz