Wpis z mikrobloga

Dobra, słodzik zamieniam na erytrytol, bo stołowy ma laktozy trochę. Kupiłem izolat cfm z olimpu, rozważam zamienienie kapsułek z suplami na twarde tabletki, żeby całkowicie wyeliminować laktozę. Muszę jeszcze wymyślić, czym zastąpić owoce po treningu i kupić jakieś enzymy trawienne. Wtedy wyeliminuję wszystkie ewentualne alergeny z diety. Ktoś ma jakiś pomysł, czym zastąpić fruktozę? @bst @kasahara @poemat ? I jakie kupić enzymy? Z tą fruktoza też możliwa sprawa, bo dopiero w tym roku jem owoce regularnie. Nie przepadam za nimi. Nie to, że nie lubię, ale po prostu nie tak, żebym poszedł i kupił sobie jabłko czy banana. Może rodzynki ujdą? Mniej wody mają w sobie. #mikrokoksy #dieta #zdrowie
  • 27
  • Odpowiedz
@veldrinn: chciałbym kupić jakieś w zestawie. Laktoza to tylko podejrzenie. To samo fruktoza. Najpewniejsze jest jakiś stan zapalny w jelitach. Ale doczytałem, że jak się ma nietolerancję na fruktozę, to biegunki osmotyczne mogą występować. I ponoć wtedy ta fruktoza gnije w jelitach, co by tłumaczyło stan zapalny. Odstawic na kilka dni to nie problem, ale muszę to czymś zastąpić
  • Odpowiedz
@Duzy_Dziki_Zwierz Fruktoza nie może 'zgnić'. Cukry mogą sfermentować, jeśli nie są strawíone ( ͡° ͜ʖ ͡°) a to faktycznia powoduje dyskomfort (wzdęcia i bóle) Jakbyś miał stan zapalny to już byś pewnie w szpitalu był ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Wygląda, że masz IBS. Jeśli często masz 'atatki' to idź do gastroenterologa.
  • Odpowiedz
@Duzy_Dziki_Zwierz: Laktoza nie uczula - uczula białko mleka krowiego. W owocach analogicznie nie uczula fruktoza. Laktoza czy fruktoza to cukry. Jeśli masz podejrzenie ze coś Cię uczula - powinieneś działać stopniowo eliminując po jednym alergenie i wtedy patrzeć czy zmniejsza objawy - jeśli nie - znaczy ze to inny alergen.
  • Odpowiedz
  • 1
@Duzy_Dziki_Zwierz marchew surowa jest ciezkostrawna, nie wiem czy w placku ona sie calkowicie rozpada. Ale na oko taki placek moze troche zalegac w jelitach.
Owoce - moga powodowac mega problemy - wzdecia, uczucie pelnosci. Ja po shake bialko i mrozone truskawki brzuch mam nabity mega. Wydaje mi sie ze jedzac z krzaka tak nie mam.
Ja juz dawno ograniczylem owoce - banan - spowalnia mi perystaltyke jelit i wiecej niz 1 dziennie
  • Odpowiedz
@bst: To kupię ananasa. I zobacze. Też ma jakieś enzymy.

Surowej marchwi raczej unikam. Teraz już na bank całkiem odstawie.

Utartą marchew w 40min w piecu to raczej się upiecze. Tak myślę.

Też czytałem o tych z now foods i te miałem kupić. I tak zrobię.

Dzięki
@wiera87: od ponad pół roku. #!$%@?łem się już wczoraj. Bo w sobotę byłem na pogotowiu a lekarz mnie spławia. #!$%@? go to mi
  • Odpowiedz
@Duzy_Dziki_Zwierz: polecam po prostu glukozę jako słodzik ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja to jem zamiast cukru. Bo w cukrze stołowym też jest fruktoza. A w słodzikavh że sklepu czasem nie ma laktozy ale są inne fermentujące substancje, np. mannitol. W Tesco jest słodzik z aspartamem bez fermentujących dodatków.
https://www.ibsdiets.org/fodmap-diet/fodmap-food-list/
Mimo, że jesz low fodmap to i tak niektóre produkty z zielonej listy mogą wzmagać u ciebie objawy.
  • Odpowiedz