Wpis z mikrobloga

@tomekura: Też się na początku borykałeś może z kontuzjami? Biegam ponad miesiąc i efekt jest, bo z początkowych 5 minut biegu, teraz daje rade 35-40 minut. Ale muszę dzień, dwa zazwyczaj zrobić przerwy, bo moje nogi umierają.
@Szychasekk biegasz codziennie? Może za dużo. Nigdy nie biegałem więcej niż 4 razy tygodniowo. Jakie kontuzję? Jakie podłoże? Jakie buty? Wiesz, to wszystko ma znaczenie. Podstawa to buty. Do półmaratonu biegałem w butach z Decathlona za 50 zł które miały 8 lat. Kolana bolały jak.... Kupiłem dobre buty i zacząłem biegać 30s/km szybciej i kolana jak nowe.
@tomekura: Początek miałem szalony, bo się uwziąłem i biegałem prawie codziennie, pomimo bólu. Teraz 3-4 tygodniowo, bo uciążliwy jest ten ból piszczeli i kolan (sądzę, że to wina butów i biegania po twardej nawierzchni). Buty to jakieś Adidas za 130 zeta, więc idealne do biegania to one nie są. Więc w jakie zainwestowałeś? Bo chciałbym biegać systematycznie, więc może to te buty mogłyby być rozwiązaniem.
@tomekura wow, Szacun. Po 9 miesiącach 2 maraton? Wow!
Biegam w miarę regularnie 1000km/rok od 4 lat i maraton wydaje mi się czymś bardzo odległym. Dzisiaj przebieglem polowke w Gnieźnie, i miałem ścianę już na 13 km. To efekt kataru, przeziębienia i biegu w pełnym słońcu, ale pierwsze 10km perfect 55min. Potem druga część 70 min:/
Wciąż nie wyobrażam sobie biec 2x tyle po skończeniu polmaratonu a przebieglem ich już z 15
@Szychasekk idź do typowego sklepu dla biegaczy. Nie żaden Decathlon. Zabierz swoje buty, to ja jest startą podeszwa dużo mówi o Twoim kroku. Chłopaki dobiorą Ci odpowiednie do Ciebie i budżetu. Teraz mam Nike Pegasus 35. W listopadzie będę musiał zmienić bo pęknie już w nich 1000km. Spada amortyzacja.
@elbereth powiem Ci lepiej, dziś zacząłem koronę polskich maratonów i zamierzam skończyć w kwietniu. Czyli za dwa tygodnie maraton i 20.10 znowu. Jestem na diecie, rolka, rozciąganie.

Są treningi w necie, do pierwszego maratonu nie biegałem więcej niż 25 km. Znalazłem.plan na 12 tygodni 3 albo 4 dni w tygodniu do wyboru. Mega to działo. Tylko, że 12 tydzień niedziela to jest start. Po pierwszym półmaratonie stwierdziłem, że zrobię maraton. Bez planu
@tomekura dzięki, zerknę. Wiem ze bez diety i planu nie dam rady, ale to planuje najwczesniej wiosna 2020. Bede obserwował Twoje wpisy :)
Powodzenia! Kornoa to 5 startów w 24 miesiące?