Wpis z mikrobloga

Czy to prawda, że o jakości białka serwatkowego decyduje surowiec, z jakiego się je wytwarza? Zawsze myślałem, że robi się je z mleka a ewentualnie tylko proces produkcji decyduje o jakości produktu końcowego, tymczasem wczoraj znajomy na siłowni powiedział mi o tych "surowcach" i o tym jakoby jakiś z Irlandii miał być najlepszy (ponoć używają go w Olimpie i Fitness Authority).

BTW, jaki dobry izolat polecacie?

#mikrokoksy #silownia #suplementy #odzywki
  • 6
@Asarhaddon Techniczne jakość mleka jest istotna. Tylko że różnice między mlekami dostępnymi na rynku jest na tyle mała że nie widziałbym jakiś znaczących różnic między białkami.

Ps: "jakość" jest pojęciem bardzo ogólnym. Możesz się spytać o jakie parametry konkretnie mu chodzi ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

A z Izo, mi osobiście podchodził mi ten z Real Pharmu. A po kosztach to pewnie kfd.
Czy to prawda, że o jakości białka serwatkowego decyduje surowiec


@cichaj:
@Asarhaddon:

Nie

Co to jest dobry surowiec? Jedno mleko gorsze od drugiego? Od krowy pasącej się na łące czy takiej z hodowli masowej. Białko powstaje z serwatki, która jest tak naprawdę odpadem mleczarskim, wcześniej mleczarnie go wywalały, a od kiedy zrobił się bumm na odżywki mają extra źródełko...

Przede wszystkim co to "jakość"
Jeżeli chodzi o czyste WPC nie