Wpis z mikrobloga

#mirkokoksy #mikrokoksy #silownia
Mirki, ćwiczę sobie od 1.5 miesiąca na siłę metodą rampy (pierwszy miesiąc na 5 powtórzeń, obecnie 4 powtórzenia).

Plan treningowy:
A)
1. wyciskanie sztangi leżąc na ławce poziomej
2. wyciskanie żołnierskie sztangą
3. uginanie ramion sztangą łamaną stojąc
4. wyciskanie francuskie hantli zza głowy siedząc oburącz

B)
1. przysiady ATG
2. martwy ciąg klasyczny
3. spacer farmera z trap barem (dodałem od niedawna, bez rampy)

Czy dobrze robię łącząc przysiad i martwy?
Proporcjonalnie to najwolniej mi w nim idzie siła do przodu(jednak też technicznie nie umiem wyczuć optymalnej pozycji bioder), chociaż według https://symmetricstrength.com/ jest to moje najmocniejsze ćwiczenie.

Jeszcze drugie pytanie. Staram się robić martwy ciąg i spacer farmera bez pasków ale na lewej dłoni zrobiła mi się duża blaza przy małym palcu (mocno wypukła).
Poczekać aż się trochę dłoń zregeneruje czy zacisnąć zęby i ćwiczyć dalej? Uchwyt mi z bólu puszcza w tej ręce i po treningu przez kilka godzin nie mogę nic dotknąć.
  • 4
Czy dobrze robię łącząc przysiad i martwy?


@kuzara: Tak, nie dawałbym nawet więcej ciężkich ćwiczeń niż te dwa.

Poczekać aż się trochę dłoń zregeneruje czy zacisnąć zęby i ćwiczyć dalej? Uchwyt mi z bólu puszcza w tej ręce i po treningu przez kilka godzin nie mogę nic dotknąć.


@kuzara: Jak nie możesz utrzymać sztangi to jak chcesz ćwiczyć poprawnie? Poczekaj.
Czy dobrze robię łącząc przysiad i martwy?


@kuzara: Generalnie tak, chociaż dobrze by było jednego dnia nóg mieć priorytet na martwy, drugiego na siad.

Poczekać aż się trochę dłoń zregeneruje czy zacisnąć zęby i ćwiczyć dalej? Uchwyt mi z bólu puszcza w tej ręce i po treningu przez kilka godzin nie mogę nic dotknąć.


@kuzara: Odpuść

Poza tym - czemu nie masz tu właściwie żadnych ćwiczeń stricte na plecy? Przecież