Wpis z mikrobloga

  • 57
Przed chwilą była w trójce audycja w temacie, czy państwo powinno chronić dzieci przed śmieciowym żarciem. Moim zdaniem nie tylko dzieci! Uważam, że powinny być wprowadzone zwłaszcza ograniczenia ilości cukru w żywności. Dla przykładu Coca cola ma w swoim składzie 11% cukru, tymczasem taki na przykład Kubuś play ma 5% i nadal jest słodki, może nawet za bardzo. Moim zdaniem za dietetyczne zło odpowiada zwłaszcza cukier i nie miałbym nic przeciwko temu, gdyby zostały wprowadzone ograniczenia co do jego ilości w poszczególnych kategoriach żywności. Wiadomix chałwa raczej nie może mieć 10%, ale słodkie napoje na luzie mogłyby mieć nie więcej niż 7%. Wyszłoby to wszystkim na dobre, a zwłaszcza podatnikowi, który płaci za leczenie skutków przejedzenia cukrem.

#oswiadczenie #medycyna #zdrowie #dieta #mikrokoksy #jedzenie #zywnosc #polska
pogop - Przed chwilą była w trójce audycja w temacie, czy państwo powinno chronić dzi...

źródło: comment_PN15WzBaYASPDmmCwphfSiABe5hIXtl4.jpg

Pobierz
  • 75
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 249
@mat-soj: no to niech się nie zgadzają. Rynek sobie poradzi. Słodziki też out jak dla mnie.

@pogop: I godzinę policyjną wprowadzić na jedzenie. Zakaz jedzenia po 20

  • Odpowiedz
@pogop: Niestety to jest o wiele większy problem niż "hehe, wystarczy dosypywać mniej cukru". Wymaga to całkowitej reorganizacji koncernów, linii montażowych i procedur technologicznych. Cukier w takiej ilości jest też dodatkowym konserwantem- redukcja daty ważności nikomu nie jest na rękę. Często też maskuje smak jakiejś innej substancji- wymaga zmiany formuły. A to tylko kilka problemów z setek w tym temacie. Tym niemniej kierunek słuszny.
  • Odpowiedz
Wyszłoby to wszystkim na dobre, a zwłaszcza podatnikowi, który płaci za leczenie skutków przejedzenia cukrem.


@pogop: Tak. Do tego zakazać bycia grubym, bo podatnicy płacą na leczenie chorób wynikających z otyłości!
  • Odpowiedz
@pogop: przecież ostatnio wszystkie cole o smakach cytrynowych czy wiśniowych są już tylko w wersjach bez cukru, podobnie było przez długi czas z Mountain Dew.
Wersje ze słodzikami moim zdaniem są niesmaczne, a i one mają wątpliwy wpływ na zdrowie. Ja myślę, że każdy powinien pić co mu się podoba, a mówienie o leczeniu chorób wynikających ze spozycia cukru z publicznych pieniędzy to argument z dupy, bo po to płaci się
  • Odpowiedz
Moim zdaniem za dietetyczne zło odpowiada zwłaszcza cukier i nie miałbym nic przeciwko temu, gdyby zostały wprowadzone ograniczenia co do jego ilości w poszczególnych kategoriach żywności.


@pogop: Nie ma mowy.
Będę jadł żelki co i 60% cukru mają i popijał mlekiem w tubie.

Produkty niech będą uczciwe. Kola z cukrem, a ciasto francuskie niech się z cukru i masła składa jak należy. Jak jem mascarpone to za swoje jem tą
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
jak ktos chce #!$%@? cukier to niech #!$%@? co mi do tego


@youmpjet ano to, że płacisz w podatkach za leczenie jego schorzeń wynikających ze złego żywienia
  • Odpowiedz