Wpis z mikrobloga

Weźmy załóżmy sytuację w Polsce. Otwierasz jakikolwiek biznes na start 1200 zł zusu (jeszcze nic nie zarobiłeś, nie masz klienta) więc państwo zabiera z miejsca pieniądze, których w ogóle jeszcze nie zarobiłeś. Aby zdobyc pozwolenia, koncesje i inne pierdoły również tracisz swój czas i pieniądze - już zostałeś ograbiony. Załóżmy, że biznes idzie w miarę okej. No to teraz 20% dochodowego jak jeszcze mało zarabiasz, jak dużo to 32%. Jeżeli cokolwiek produkujesz
  • Odpowiedz
@Formbi: Murzyni siedzą w USA w pierdlu, bo stanowią lwią część populacji popełniającej przestępstwa, mają całą kontr-kulturę zobligowaną do takiego stylu życia, a ich największe gangi mają tysiące członków. Duża część z tych, która siedzi i tak siedzi za zabicie innego murzyna z wrogiego gangu, czy terroryzowanie swojej czarnej dzielnicy, więc mają ich za to nie karać w imię poprawności politycznej? XD #!$%@? mnie to boli. Jak, dla mnie 100% populacji
  • Odpowiedz
@wykopowiczka69: Moim zdaniem prezentujesz trochę naciąganą definicję kapitalizmu. Wynika z niej, że jak tylko ktoś posiądzie jakiś majątek to kładzie się na kanapie i rzuca pieniędzmi w swoich poddanych, i mówi "mnóżcie mi to i nara". W rzeczywistości Ci najbogatsi niekoniecznie mniej pracują od swoich pracowników. Majątki się z pewnością konsolidują, tylko pytanie czy usprawiedliwiona jest kolektywizacja i redystrybucja majątku. Po drugie, czy w rzeczywistości konsolidacja ma tak negatywne przełożenie na
  • Odpowiedz
@PanHagrid:
Jak tam w te dyskusje ekonomiczne się nie wtrącam bo się z OPem niezbyt zgadzam ale zawsze bawi czarno białe spojrzenie wykopków na problemy rasowe w USA

5. bo czarni są głupsi od białych i Azjatow? z pokolenia na pokolenie ludzie wybierają takie życie i nie pragną zmian


a dlaczego są głupsi? Myślisz, że jest tak naturalnie czy to może przez na przykład brak dostępu do edukacji oraz biedę wywołaną
ShadyTalezz - @PanHagrid: 
Jak tam w te dyskusje ekonomiczne się nie wtrącam bo się ...
  • Odpowiedz
@Revmir: haha czy to, ze rodzice placili za prywatna szkole znaczy, ze jestem bananem? Zakompleksiony glupcze wez sie do roboty a nie placzesz po internetach. Byly i okresy ze cieplej wody w domu nie bylo wiec stary Ty masz skrzywione poczucie rzeczywistosci.
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz aha więc czarni mordujący się nawzajem są usprawiedliwieni bo wychowałi się w biedzie? xD I co może jeszcze nie powinno się ich karac więzieniem bo ich przodkowie byli prześladowani za kolor skóry?
  • Odpowiedz
@tallman: czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Gdzie jak kogokolwiek usprawiedliwiam? Pokazałem ci, że kolor skóry niekoniecznie jest jedyną przyczyną przez którą te statystyki wyglądają tak jak wyglądają a ty zamiast normalnie odnieść się do moich argumentów skwitowałeś to jakimś absurdalnym komentarzem o niekaraniu, weź się czasem zastanów co piszesz.
  • Odpowiedz
@wykopowiczka69: nie masz zielonego pojecia jak wygladalo moje zycie co nie przeszkadza Ci z wielkim przekonaniem ukladac je sobie we wlasnej glowie nic na dobra sprawe nie wiedzac. Jak zaczynalem po szkole pracowac w it to robilem za drobne i zdarzaly sie tygodnie, ze pracowalem pp 65-70 godzin majac placone za 40, tylko po to aby szybciej wiecej sie nauczyc. Jak chodzilem na studia dzienne to rownolegle pracowalem na pelen etat
  • Odpowiedz
@wykopowiczka69: nie masz zielonego pojecia jak wygladalo moje zycie co nie przeszkadza Ci z wielkim przekonaniem ukladac je sobie we wlasnej glowie nic na dobra sprawe nie wiedzac. Jak zaczynalem po szkole pracowac w it to robilem za drobne i zdarzaly sie tygodnie, ze pracowalem pp 65-70 godzin majac placone za 40, tylko po to aby szybciej wiecej sie nauczyc. Jak chodzilem na studia dzienne to rownolegle pracowalem na pelen etat
  • Odpowiedz