Wpis z mikrobloga

@Formbi: To dlaczego sam nie otworzysz firmy i nie pokażesz januszom biznesu jak należy robić pieniądze i traktować pracownika? Może inaczej popatrzysz na sprawę. Nawet za minimalną krajową na umowie o pracę oddajesz powyżej 50%. Więc nie wiem o czym Ty gadasz.

Nie ma takiego zwierzęcia jak janusz biznesu, jeżeli państwo uciska przedsiębiorców to nie dziwne, że robią wszystko aby się tylko na powierzchni utrzymać.
  • Odpowiedz
@Formbi: Małe firmy są dużo bardziej wydajne niż duże. Popracuj w korporacji i zobacz jaka panuje wszechobecna głupota i chaos. Nikt nie wie co się dzieje, żeby cokolwiek zrobić musisz dostać pozwolenie od 10 managerów, a mała firma? Potrzeba zmiany? Szybka decyzja i masz zmianę. Małe firmy w Polsce są #!$%@? podatkami a wielkie koncerny je omijają. Daję Ci szalę argumentów, a Ty odpowiadasz jednym zdaniem i wciąż myślisz, że masz
  • Odpowiedz
@KlapekApokalipsy: jak zwykle #!$%@? ci się wolny rynek z kapitalizmem. Tak jak ty teraz płaczesz, tak sto lat temu płakali obszarnicy, ze jak to zły kapitan państwo zakazuje pracy dzieci, przecież nikt ich nie zmusza, same przychodzą xD
Bez regulacji i państwa nie musiałaby czytać twoich mądrości bo oralbys teraz pole albo #!$%@? na bosaka w kopalni bo nie istniałoby bhp, a podpisywałbys się trzema iksami bo prywatna edukacja taka fajna
  • Odpowiedz
@wykopowiczka69: Zostałem od początku wykształcony w prywatnej szkole, za którą moi rodzice płacili. Na początku w Polsce, później w USA, następnie poszedłem na prywatne studia, za które płaciłem z własnej kieszeni pracując jednocześnie na pełen etat w korporacji. Dziś jestem programistą15k, pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@wykopowiczka69: No ja wiem, że zacietrzewienie nie pozwala Ci przyjąć takiego scenariusza do twej małej nieogarniętej główki, ale to może dlatego nic w życiu nie potrafisz osiągnąć. Nie dlatego, że się nie da, tylko dlatego, że sama szukasz usprawiedliwień.
  • Odpowiedz
@Formbi: to lecimy z obrazkami

1. czy bezdomni w USA są bezdomni z tego samego co w Polsce? więc lepiej jak te domy są puste niż pełne alkoholików
2. oczywiście lobbyści są źli, ale jeśli ktis był bogaty zanim trafił do sejmu/kongresu/izby X to znaczy, że prawdopodobnie zna się na biznesie lub jest w czymś specjalista, co wydaje się być lepsze niż wziąć losowa osobę

gorzej jak został milionerem po wyborach
  • Odpowiedz
@Formbi: to dobrze że te mieszkania zostały zbudowane magiczną mocą bez niczyich nakładów, jakby nikt nie miał na tym zarobić to po prostu by ich nie było. Lepiej jak czegoś jest za mało, jak za dużo. komusze #!$%@?
  • Odpowiedz
@KlapekApokalipsy: tak, zacietrzewienie. Wcale nie fakt, ze w Polsce 15lat temu do prywatnych szkół chodziły tylko gowniaki aparatczyków i złodziei. Tak totalnie masz racje, jest się czym chwalić xD
No i widzisz, nic nie rozumiesz, ale zupełnie mnie to nie dziwi. Gowniaki, które wyślizgaly się na garbie innych ludzie często myślą, ze to zasługa ich „ciężkiej pracy” xD
  • Odpowiedz
@konsonanspoznawczy: nie masz czegoś takiego jak korpocjonalizm. Kapitalizm jak sama nazwa wskazuje jest systemem w który premiowane jest posiadanie kapitału czy tez majątku, a nie praca własnych rak.
Oczywiście jak każdy średnio ogarnięty człowiek wie, kapitał lubi się konsolidować i stad to mylne wrażenie jakiegoś korpoczegos tam.
W poprzednich wiekach dziedzi bogatych arystokratów hajtaly się, żeby konsolidować rodzinne majątki, teraz robią to firmy owych bogatych ludzi.
Najbogatsza rodzina w Wenecji to
  • Odpowiedz
  • 23
@Formbi "racist criminal justice system". Więc w więzieniach powinno siedziec tyle samo czarnych co białych mimo że ci drudzy stanowiąc 13% populacji odpowiadają za 52% morderstw? No to by była prawdziwa równość w rozumowaniu. No i oczywiście brakuje Azjatów bo okazało by się że to oni są największymi rasistami a nie biali xd
  • Odpowiedz
@KlapekApokalipsy: @fenis: zajebiste argumenty, "to nie jest prawdziwy kapitalizm!!!1", "nie krytykuj kapitalizmu bo gułagi" - jak by to w krajach kapitalistycznych nie było obozów pracy..
I jeszcze @konsonanspoznawczy:
W takiej UE są może i regulacje rynkowe - ale wystarczy tylko porównać do USA by wiedzieć, że im bliżej tego "prawdziwego" wolnego rynku to było by tylko gorzej. To, że nawet bogate centra kapitalizmu nie stosują tych waszych dystopicznych bajań
  • Odpowiedz
@Formbi bo skoro czarni popełniają kilka razy więcej przestępstw to policjantom automatycznie zapala się czerwona lampka że mogli być przestępcami. Policjanci to też często ofiary morderstw. I kolor skóry policjanta nie ma tu znaczenia. Czarni policjanci zabijają statystycznie tylu samo czarnych co biali.
  • Odpowiedz