Wpis z mikrobloga

Prasówek symulacyjnych nie było już od dawna, ale nie jest tak, że w wolnym czasie nie robię nic związanego z symulacjami. W najnowszym wydaniu miesięcznika Projektowanie i Konstrukcje Inżynierskie pojawił się kolejny artykuł mojego autorstwa pod tytułem Język węży nie tylko dla czarodziejów. Python orężem nowoczesnego inżyniera ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

W tekście próbowałem przedstawić dlaczego warto zaznajomić się z programowaniem (a raczej pisaniem skryptów) i jak może to usprawnić nasze codzienne obowiązki.

Link prowadzi do części artykułu, ale jest możliwość odblokowania jego całości ʕʔ Wystarczy zagłosować na mój artykuł w sondzie (sonda znajduje się po prawej stronie na stronie internetowej czasopisma), a pod koniec miesiąca każdy będzie mógł przeczytać jego pełną treść. Tak więc wszystko w waszych rękach i z góry dzięki za każdy głos!

#bogdansymulant #fea #inzynieria #mechanika trochę #chwalesie
  • 8
@narwi: są podane strony do pobrania skryptów i bodaj tutoriali do Pythona
@Bogdan191: czytałem artykuł wczoraj nie wiedziałem ze Twój zaciekawiłeś mnie programowaniem pomocny cad/fem, mam już odpalone w kartach programowanie pod catie będę badał :) jeśli da się na tym zaoszczędzić nawet całe godziny :D
@szczepan1trzy dzięki za feedback! Czasu da się zaoszczędzić mnóstwo...niestety ogranicza mnie NDA i nie mogę opowiedzieć o wszystkim do czego przydaje się Python ;)
@narwi: a do czego chciałbyś używać Pythona? Zastosowanie inżynierskie to dość szerokie pojęcie ;)
@Bogdan191: Zajmuje się głównie hydrauliką siłową, więc dużo liczenia ciśnień/sił/przepływów/zmian geometrii podczas wysuwu siłowników. Dodatkowo od groma analizy różnego rodzaju przebiegów - ale od tego mamy dedykowane oprogramowanie.

W 90% excel + jakiś 2D sketcher wystarczają, jednak zastanawiam się, czy jest jakiś inny, bardziej wydajny sposób.
Z drugiej strony ciekawi mnie czy jest coś, w czym Python lepiej spisuje się od Matlaba. Nigdy nie korzystałem z tego pierwszego i korci mnie