Wpis z mikrobloga

  • 162
Szanowne Mirko, proszę o wyplusowanie, gdyż to co widzę, nie daje mi spokoju. Proszę o pomoc! Przychodzę do Was z taką oto zagadką do rozwiązania. Wyglądając dzisiaj rano za okno, dostrzegłem dziwne zjawisko. Fragment chodnika jest nieodśnieżony (czy też śnieg się w tym miejscu nie rozpuścił). Rozpuścił się jednak na trawie, łącząc pasem w kształcie półkola dwie chodnikowe bezśnieżne strefy! Dlaczego śnieg nie rozpuścił się w środkowej strefie chodnika? Dlaczego rozpuścił się na trawniku i dlaczego tworząc akurat taki kształt? Czy możliwe, że idą tamtędy jakieś rury, akurat w taki sposób? Tak dużo pytań, tak mało odpowiedzi!
#ciekawostki #nauka #kiciochpyta
kapaxa - Szanowne Mirko, proszę o wyplusowanie, gdyż to co widzę, nie daje mi spokoju...

źródło: comment_J8tpp25kqSKnELsF6fSgoNqQjYisM1BB.jpg

Pobierz
  • 65
o proszę! Czyli robienie takich formacji "U" sprawia, że rozszerzanie i kurczenie się rur w wyniku zmian temperatury skupia się na tych "kolanach", co jest bezpieczniejsze, niż jakby rury miały iść prosto. Ciekawe!


@kapaxa: Mi na fizyce na uczelni mówili, że to żeby woda nie wpadała ze względu na zbyt dużą prędkość w przepływ turbulentny.
@noniemogeno nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale ostatnio sprawdzałem izolację na ciepłociągu nadziemnym i izolacja była zimna, kawałek dalej był odsłonięty kawałek rury, która była ciepła, tak więc wg mnie nowe izolacje mają zajebiste.