Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam taką koleżankę, która jest feministką, chodzi na te wszystkie czarne marsze z wieszakami, jest za parytetami, zrównaniem płac, zabijaniem dzieci itp.
Typowa feminazistka.

Założyła własną firmę jakoś tak pół roku temu. No i pytam się czy parytety są. A ona mi mówi, że pracuje jedna kobieta (starsza) jako sekretarka, a reszta to faceci.
Pytam czemu dyskryminuje kobiety we własnej firmie.
Odpowiada: "Anon, wiesz jak to jest w małej firmie, jak jedna czy dwie zajdą w ciążę to może być koniec firmy".

Spytałem się czy się w końcu wyleczyła z feminizmu. No niestety nie, bo wg niej wielkie firmy mają z czego płacić to one powinny zatrudniać 50/50, a małe niech orają jak mogą

Ciekawe ile by było feministek gdyby musiały płacić za swoje postulaty...

#feminizm #feminazizm #logikarozowychpaskow #rozowepaski #praca #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 42
@AnonimoweMirkoWyznania: xD moja zona jakis czas temu zatrudnia u siebie mloda dziewczyne, za 3 tygodnie przyniosla l4 na ciaze ponoc 3 miesiąc potwm dowiedziala siebod kobiety u ktorej robi paznokcie(poodbno obie do niej chodza) ze wiedziala i zrobila to celowo xD minelo 10 miesięcy mloda od tego czasu nie zatrudnila, i nie zamierza zatrudniać żadnych kobiet, no i wyleczyla sie z parytetow
@Liwiia: Oddaj mi 10k rocznie za nic to zobaczymy czy bedziesz taka chętna do zatrudniania. Wg mnie nietaktowne jest zatrudnianie się i robienie sobie dziecka skoro mam uop. Ok wtedy jak pracownik pracuje minimum rok czy dwa i wtedy dopiero - u mnie w firmie księgowa zrobiła podobnie - przyszła na zastępstwo, zastępstwo się skończyło i cyk L-4 bo w ciąży i 2 lata out taki pracownik a potem go zwolnić
Oddaj mi 10k rocznie za nic to zobaczymy czy bedziesz taka chętna do zatrudniania.


@bi-tek: a skąd ci tyle wyszło? Pracodawca płaci tylko na początku zwolnienia, resztę płaci ZUS.

@TypowaKarynka:

, a potem normalnie na zlecenie, zeby nie mogly wziac l4 jak dziecko zachoruje, co jak wiemy u malych dzieci zdarza sie czesto

ojciec dziecka też może wziąć chorobowe na opiekę
  • 16
@AnonimoweMirkoWyznania dlatego być może dałoby się wprowadzić jakiś minimalny czas, po przepracowaniu którego można iść na L4 ciążowe/urlop macierzyński+rodzicielski na obecnych zasadach. Jeśli się tego warunku nie spełnia to dużo niższe świadczenia które by zupełnie nie obciążały pracodawcy. Plus może jakieś preferencyjne warunki w przypadku zatrudnienia kogoś na zastępstwo. To by może chociaż trochę ukróciło takie praktyki u cwaniarek i spryciulek, a normalne babki nie byłyby w oczach pracodawców widziane przy zatrudnieniu
@AnonimoweMirkoWyznania: Bo dla Polaków, katolików i nie tylko jak ukradniesz dużemu to nie kradzież. Jak wyniesiesz coś z pracy a robisz dla dużej firmy to przecież nie kradniesz, w sumie dużej szkooody niii ma, jak zatrudnisz się by iść na wolne to nic takiego się nie stanie. A w małej firmie #!$%@?ć coś to już mają trochę oporu, trzeba im to przyznać.

.. ale jak "czeba" to małego też #!$%@?ą. Tylko