Wpis z mikrobloga

Sytuacja :
On 7k netto na rękę , ona 5k netto na rękę , opcja kredyt na dom , jaką ratę wybrać żeby się dobrze splacalo i dobrze żyło , kredyt ok 1 mln
  • 173
  • Odpowiedz
@AndyMendy kurde, z dziewczyną zarabiamy odrobinę lepiej od was i się trochę cykam brać pół bańki a tyle będziemy na dom potrzebować:p Macie zdolności na tyle? Wiadomo, że zakładamy wszyscy, że żadne z nas gorzej zarabiać nie będzie ani się nie pochoruje ale to w ciągu 30 lat trzeba oddać ile? 1,6 mln?
  • Odpowiedz
@AndyMendy: Banki obecnie dają kredyty do 9-krotności rocznych zarobków. W twoim przypadku to będzie prawie 1.3 mln.
Ja bym się nie bawił w skromny kredyt na bańkę. Przecież to starczy na zaledwie 80-90m2 mieszkania z wykończeniem (w Warszawie) lub skromny domek w słabej lokalizacji gdzieś pod miastem.
Manager z korpo, człowiek sukcesu, chyba powinien aspirować do czegoś więcej.
  • Odpowiedz
LOL z takimi zarobkami brać 1ml kredytu


@Mirekzkolega: 144k rocznie netto

W takiej np. Holandii, kraju bardzo ostrożnym i ludzi nie skłonnych do ryzyka mówi się że max rozsądny kredyt do wzięcia to 5-krotność rocznych zarobków brutto. Więc w sumie przy 144k netto rocznie nawet by pasowało.

300000-400000 to maks rozsadny kredyt przy takich zarobkach


@dwal: przy 144k netto rocznie 300k kredytu to drobne na waciki, do spłacenia w 5
  • Odpowiedz
@damianooo5: to teraz poczytaj o ubezpieczeniach w kredytach na takie kwoty XD zresztą o czym Ty do mnie rozmawiasz, milion złotych to Ty pewnie w „Postaw na milion” w TVP2 widziałeś
  • Odpowiedz
My z żonką podpisaliśmy wczoraj cyrograf. Razem mamy ok 25/30k na reke. Wzięliśmy 600 tys. Rata 2700 na naprawdę mega dobrych warunkach. Chcieliśmy na 25 lat, ale analityk i tak swoje i stanęło na 30.
  • Odpowiedz
Ludzie tutaj to dzbany i chyba nie zdają sobie sprawy ile kosztuje działka budowlana... 300k to minimum a gdzie jeszcze budynek. Im bliżej dużego miasta tym gorzej.
  • Odpowiedz
@AndyMendy: Min 30 lat. Po 3 latach możesz nadpłacać bez dodatkowych odsetek. Będziesz miał kasę to nadpłacisz i spłacisz szybciej. Jak weźmiesz na krócej i podwinie Ci się noga to jesteś w dupie, bo rata wysoka.
  • Odpowiedz
@AndyMendy

@korpoRator: nie wiem no jak liczyłem to raty po 5k miesięcznie to w 17 lat mamy lekko ponad mln także gdzie tam do 30 ,


Żeby 1 mln kredytu(plus odsetki) spłacić w 20 lat to trzeba 6k miesięcznie płacić przy założeniu obecnych stóp procentowych :/
Generalnie powodzenia :)
  • Odpowiedz
@sajganpl: Przy dzisiajszych stopach procentowych, które są najniższe w historii. Wszystkie kalkulacje przedstawiane tutaj przypominają mi wyliczenia frankowiczów, którzy w 2007 byli przekonani, że frank nie będzie droższy niż 2zł.
  • Odpowiedz