Wpis z mikrobloga

Ja Pitole, niby w Polsce coraz lepiej, ale jak człowiek wyjedzie zna #emigracja i pochodzi po sklepach to się załamuje wszystko takie tanie xD
I niech ktoś nie myśli ze przeliczam na złotówki bo tak nie robię np. Chciałem sobie kupic buty nike 97 #streetwear w Polsce 700-800zl czyli 1,5 tygodniówki, w Holandii czy Niemczech 140€ czyli 1,5 dniówki...
#emigracja #smutnazaba #polska więcej jeszcze rozdawnictwa niech wprowadza te pajace #bekazpisu
  • 156
@priveth: Podobny przykład, przyjechałem do Holandii i z ciekawości poszedłem do Mediamarkt żeby właśnie pooglądać ceny w porównaniu do Polski i to jest #!$%@? dramat, nowy Xbox one S za chyba 330 euro czyli mniej niż tydzień pracy za najniższą holenderska krajowa, w Polsce musiałbym na minimalnej wydać prawie całą wypłatę czyli tyrac okrągły miesiąc żeby go kupić.. z każdym dniem tutaj coraz mniej chce mi się wracać do Polski
@priveth: też mam o to ból dupy. Zawsze jak niebieski jedzie w delegacje to proszę o czekolady i kosmetyki, bo u dojczow np. lindt biały kosztuje ze 2-3 euro, u nas albo nie ma albo ceny rzędu 20zl. Nawet teraz wyjechał do Niemiec i Danii, poprosiłam o takie maseczki do twarzy, u nich ceny ok 0,50-2,5 e, najdroższa ok 4e, u nas odpowiednio 8-15 zł, te lepsze 25zl. Niby to są
@zortabla_rt: normalne, że ludzie, którzy mnie zarabiają się tym nie chwalą, ale to śmieszne, gdy trafisz na typka, który jest święcie przekonany, że na wykopie sami #15k, każdy ma dniówkę w postaci 300 PLN i zwyczajnie nie ogrania, że życie tak nie wygląda :D U nas normą dla młodych i początkujących jest minimalna i weź się nie załam, gdy wejdziesz na wykopa, a tutaj cała elita kraju siedzi xD

@kam966: calkowicie sie zgadzam z Toba. Wykop sprzed 10 lat juz od dawien dawna nie istnieje i ten Wykop, ktory mnie zainteresowal jak zakladalem konto rowniez dawno temu odplynal. Wiem, ze teraz narzekam na poziom i czesto sie zdarza to, ze starsi uzytkownicy narzekaja na nowych i na obecny poziom, ale faktycznie wartosciowe tresci sa w tak malej ilosci, ze odechciewa sie codziennie skrolowac mikrobloga ¯\_(ツ)_/¯