Wpis z mikrobloga

Ja Pitole, niby w Polsce coraz lepiej, ale jak człowiek wyjedzie zna #emigracja i pochodzi po sklepach to się załamuje wszystko takie tanie xD
I niech ktoś nie myśli ze przeliczam na złotówki bo tak nie robię np. Chciałem sobie kupic buty nike 97 #streetwear w Polsce 700-800zl czyli 1,5 tygodniówki, w Holandii czy Niemczech 140€ czyli 1,5 dniówki...
#emigracja #smutnazaba #polska więcej jeszcze rozdawnictwa niech wprowadza te pajace #bekazpisu
  • 156
  • Odpowiedz
@priveth: ostatnio byłem w Portugalii, woda mała 0.5l za 0.10€, kanapki w sklepie za 1.30€, u nas praktycznie takie same kanapki widziałem wczoraj po 7.50zl jakoś XD tez przykład z dupy, ale to mi utkwiło w pamięci.
  • Odpowiedz
@priveth: szczerze? Mam 300zl dniowki, tyle ze nie pracuje codziennie... Wiec realnie wychodzi mi jakies 200-250 na dzien. Bylem kilka razy w injych krajach i stwierdzam ze czasami latwiej gdzies sie ubrac niz zjesc
  • Odpowiedz
@Frisek: Nie stary. Kupuje sobie spokojnie wszystko na co mam ochote i w oko mi wpadnie a dalej stac mnie na wakacje Gdziekolwiek dam palucha na globusie. Mozesz to zrobic pracujac na minimalnej polskiej? Na minimalnej angielskiej jestem.
  • Odpowiedz
@kwasnybigos: za 2 litry wody evian place 0.85 pensow. W polsce ta woda kosztuje 10zl. Ser kosztuje rzeczywiscie ok 2£ za 250g. Jednak jest tak duza dysproporcja miedzy cenami wiekszosci produktow i nawet uslug ze czuc hajs w portfelu. Za Godzine na minimalnej kupuje ok. 6L paliwa. Ile go kupisz za minimalna polska? Za burgera pracuje godzine. Kiedy ceny w polsce beda takie same jak sa a na godzine bede mial
  • Odpowiedz
  • 0
@Raul_Duke ale bredzisz. za 2krotnosc Twojej minimalnej przy mniejszych kosztach w życia w pl nie możesz sobie pozwolić na wszystko i wakacje gdziekolwiek chcesz
  • Odpowiedz
@Frisek: przepraszam cumplu ale kompletnie nie rozumiem twojej wypowiedzi. Dlaczego dwukrotnosc? Za moja wyplate w polsce mam wakacje jakie chce wiec dlaczego za jej dwukrotnosc mam nie miec. Nie wiem tez o czym mial bym bredzic. Jezeli czegos nie rozumiesz to zawsze moge wytlumaczyc.
  • Odpowiedz
  • 0
@Raul_Duke napisałeś, że za minimalną w UK możesz kupować wszystko na co masz ochotę i stać Cię na wakacje gdziekolwiek dasz palucha na globusie. Ja mówię, że tak nie jest.
  • Odpowiedz