Wpis z mikrobloga

@Fritzowski: 6L w przypadku mężczyzn, 5L u kobiet.

@Goronco: jak co ~2 miechy oddajesz to 2 z hakiem. Prawda taka, że już mogłem się powoli zbliżać do I stopnia, ale przez parę rzeczy niezależnych ode mnie przez jakiś czas nie miałem jak się stawić na oddanie, nad czym cholernie teraz ubolewam.
@kote: a płytek nie oddaje się 250-300 ml? To chyba osocza się oddaje nawet 650 ml. Coś się zmieniło?

@Tajemniczy_Matador: no mi to zajęło parę lat, bo przez jakiś czas z różnych powodów nie mogłem się stawić (zatrzymałem się na 4.5L i tak stało jakiś czas dłuższy), więc tak w "dowolnym okresie" i dostajesz na całe życie.
@Jotu: wg ustawy, przelicznik jednej donacji płytek to pół litra krwi pełnej, natomiast 3 litry osocza to litr krwi. Nic nie przelicza się 1:1. Inna sprawa, ze rodzajów donacji płytek krwi jest kilka, i ja za każdym razem oddaje podwójna :P a liczy się zawsze jako 500 ml krwi pełnej.
@Tajemniczy_Matador: pełnej krwi 450ml jednorazowo. Stopnie u lekarza może nic nie dają, ale wiele miast ma np. darmową komunikację miejską tylko dla tych co oddali 18L, taki najprostszy przykład.

@kote: no tak, różnie to przeliczają zapomniałem o tym. W sumie dobra opcja jak ktoś chce powiedzmy "nadrobić" zaległości to może się tym wspomóc. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jotu: a to nie jest tak, ze każdy może. Musisz mieć dużo płytek i ładna żyłę, bo istnieje ryzyko, ze Ci pęknie przy zwrotach :P dowiedz się, czy się w ogóle kwalifikujesz na płytki, a jak tak to musisz wziąć pod uwagę, ze oddaje się je tylko rano :P dużo z tym zamieszania jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kote: wiem wiem, zagadam jak będę. Oddawanie rano mi nie straszne, bo i tak zawsze o 7 rano jestem na miejscu.
@bkwas: a wiesz, że wielu ludzi by z chęcią oddawało, ale nie może? Zawsze props dla krwiodawców, ale wolałbym, żeby ktoś oddawał bo chce pomagać ludziom, a nie kolejny raz czytać, że ich motywacją jest #!$%@? starych bab
@buc123t słuchaj, myślę że większość krwiodawców oddaje krew bo chce pomóc. Mała część z nich chce po prostu książeczkę, a z tej małej części jeszcze mniejsza dotrwa do końca, bo ustalmy że to nie jest jednak taka prosta i szybka rzecz, z nieodpowiednią motywacja najczęściej nie dotrwają do końca.

A gość zrobił sobie wpis dla plusów, serio myślisz że oddawał swoją krew żeby #!$%@? stare baby?
Choć to jest poniekąd satysfakcjonujące, no