Wpis z mikrobloga

Czy wykonywanie siadów i martwego w domu jednorodzinnym na piętrze jest bezpieczne dla konstrukcji stropu? Budynek jest nowy, jednopiętrowy. Wiem, że strop daje radę z dużym obciążeniem ale rozłożonym na całej powierzchni. Co jak staje człowiek w jednym miejscu i chwyta (albo siada) z 200kg. W sumie z człowiekiem 100kg daje to 300kg obciążenia punktowego. Wiem, że się nie zawali bo ćwiczę już tak rok ale czy nie powoduje to jakiegoś niszczenia budynku, odkształceń itp. #silownia #mikrokoksy
  • 15
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: pewnie przyszłościowo i te 200 kg to kwestia 2-3 lat od 0 jeśli siłowo raczej bez spiny dużej około, należy też patrzeć do przodu

@ethics: niestety tu dużo zależy, jeśli to poddasze i jakieś same klepy to może być różnie
  • Odpowiedz
@Leel00: właśnie o tym pisałem. 5 znajomków usiądzie na kanapie i ich ciężar rozłoży się na całej długości kanapy a to co innego jak stanąć w jednym miejscu 30cm x 30cm i ważyć 300kg. Poza tym mam wątpliwości czy z czasem ciągle stając w tym samym miejscu z obciążeniem nie wygną się jakoś pręty zbrojeniowe czy coś.
  • Odpowiedz
@ethics: Ogólnie obciążenie użytkowe dla domków przyjmuje się około 200 kg/m2, ale przy wyliczaniu jest jeszcze sporo współczynników bezpieczeństwa. Ćwicz spokojnie, a po ćwiczeniach staraj się nie odkładać wszystkich ciężarów w jednym miejscu :)
  • Odpowiedz
@ethics 300kg to w przybliżeniu 3kN, wg normy minimalne obc. To 2kN. Sa współczynniki bezpieczeństwa więc nie powinno być problemów jednak ja bym nie ćwiczył w środku rozpiętości stropu tylko gdzieś przy ścianach, będzie bezpieczniej
  • Odpowiedz
@ethics: Jest u mnie w mieście box crossfitowy umiejscowiony nad sklepem. 18 osób naraz #!$%@? sztangami i się jeszcze nie zawaliło a budynek raczej nie był specjalnie pod to konstruowany bo kiedyś było tam coś innego.
  • Odpowiedz
@ethics: Ludzie sobie kupuja 300l akwaria i strop sie nie zawala.
W starym bloku ponad 5 lat tyralem ~200kg i nic sie nie dzialo, ale jak masz watpliwosci to zrob sobie podest, wtedy na pewno bedzie ok. Choc by w postaci skreconych ze soba plyt osb.
  • Odpowiedz