Wpis z mikrobloga

Szukam informacji na temat upadku i załamania mięśniowego, definicje, różnice, kiedy stosować, kiedy nie stosować, wpływ na organizm.
Macie jakieś artykuły do polecenia na ten temat? Najlepiej o podłożu naukowym a nie BroScience ( ͡ ͜ʖ ͡)
#mirkokoksy #kiciochpyta
  • 5
  • Odpowiedz
@kamikadz:

Zależy czy bijesz towar, bo to zasadnicza różnica. Dodatkowo bardziej tu by zadziałało BroScience akurat i to kto jak ma przystosowany CUN. Jeden po dwóch treningach max effort będzie tydzień miał regres, inny może jechać tak 3-4 tygodnie i nic mu nie będzie. Dodatkowo jest różnica czy to się dzieje w głównych bojach czy w pompowaniu bicepsa. Dodatkowo zależne od celów.

Zawsze dochodzi kwestia czym jest "upadek mięśniowy" jak się
  • Odpowiedz
https://bayesianbodybuilding.com/cns-fatigue/


@SVCXZ: dokładnie kwestia jest super zagmatwana po mojemu i cieżko to określić, pytanie też jak sama dyspozycja dnia ma wpływ na obciążenie CUN podczas treningu. Ja nie jestem trenerem i nie mam tak dużej grupy bo obcerowania w akcji jednak po prostu z tego co mam widzę kompletnie różne reakcje na te same rzeczy. Sam po której stronie byś stawał? Zapieprzania zawsze na 10 RPE? Czy cyklowania tego? Z tego
  • Odpowiedz
@Kasahara: Standardowa odpowiedź: to zależy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Aktualnie, dość subiektywnie wydaje mi się, że u osoby wytrenowanej, ze stażem co najmniej 1,5-3 lat, która mniej więcej potrafi już czuć swój organizm powinno się działać pod siebie. Tzn. jeśli czuć ogólne zmęczenie - na pewno nie ćwiczyć pod rpe10. Jeśli czuć (za) dużo energii - robić blisko maxa.
Ciekawe ogólnie jest to, że na różne osoby
  • Odpowiedz
Najlepiej o podłożu naukowym a nie BroScience


@kamikadz: Oj też bym sobie tego życzył, w każdym aspekcie treningowym. Niestety rzeczywistość wygląda inaczej, a 99% badań jest gówno warta, i daje jedynie idiotom argument - "badania to mówią a więc to jest jedyna prawda".

Szukam informacji na temat upadku i załamania mięśniowego, definicje, różnice, kiedy stosować, kiedy nie stosować, wpływ na organizm.


Musisz bardziej sprecyzować swoje pytanie, bo nie da się zwięźle
  • Odpowiedz