Wpis z mikrobloga

Mikrokoksy,
potrzebuje pomocy.
W ramach rozwoju staram sie stworzyc serwis (tematyka fit), gdzie bedzie mozna... no wlasnie nie wiem do końca co :D
aktualnie utworzylem prosta baze i uzupelniam profil uzytkownika.
Nie wiem w sumie od czego zacząć. Jakiej funkcjonalności brakuje wam w appkach mobilnych?
Może notowanie progresu? - tak jak to jest w myfitnesspal gdzie podajemy wage/talie/itp itd?

Macie pomysł na jakiś inny ficzerek? Ja bym chetnie się sprawdził w pisaniu :D

Oczywiście wygląd strony (frontend) robiłbym na końcu. Co to backendu to nie waliduje jakoś danych także kwiatki przy zwykłym obliczaniu BMR / TDEE tez wyskakuja :D

Jak narazie wygląda to dość biednie: (rejestracji nie ma ale jak ktoś chciałby indywidualne konto i miałby pomysł na rozwój to chętnie założe :) )
http://strzalka.pythonanywhere.com
Login: mirko haslo: test1234

#mikrokoksy #silownia #dieta #odzywanie #programowanie #webdev #django
  • 16
@Strzalka: Coś takiego, żebym w excelu nie musiał robić https://i.imgur.com/6kpQ3Z5.png
I podobnie możliwość dodawania własnych treningów (dowolna ilość dzielonych treningów i ich porównania), tak aby dało się wpisać ćwiczenie, ciężar, powtórzenia, serie i aby porównywało z poprzednim treningiem, liczyło objętość intensywność, progresję ciężaru, procenty itd. No i dziennik żywieniowy, ale z bazą z kilku dostępnych już baz różnych stron, czyli aby było produktów od cholery. A najlepiej to skombinować wszystkie wartości
@SVCXZ: dziennik i trening jestem w stanie zrobic bo mam szablon zrobiony na boring but big schemat. Żywieniowa sprawa to raczej bieda bo nie chciałbym polegać na czyjejś bazie i musiałbym ogarnąć jak to wszystko ściągnąc z np myfitnesspal do siebie.
ALE
zanotowalem i zaczne coś dziergać w tym kierunku
@Strzalka: hah w ramach zaprzyjaźnienia się z Django i ES6 knuję napisanie podobnego 'helpera' dla siebie.
- rozpisany plan (teraz akurat Candito, ale też Beyond 5/3/1) - na poszczególne dni + własne notatki do każdego ćwiczenia danego dnia (ile poszło AMRAP, RPE itp) + jakoś cwanie pomyślany podgląd ostatniego: np. Zaczynam kolejny cykl 5/3/1 Week 1 Day 1. Podgląd pokazuje jak mi poszło ostatnim razem w Week 1 Day 1.
-
@Masterczulki: z 5/3/1 mam kopie planów z blackironbeast 3 months bbb challange ale niestety zero umiejetnosci jesli chodzi o ajaxa i leci jak krew z nosa ;(
ale zapisane i wchodzi do listy to do :D

narazie zajme się zapisywaniem progresu
@bartolinx: jasna sprawa. Robie to dla wiedzy nie dla pieniedzy. Siedze w IT ale nie w developerce dlatego ten projekt to bardziej sprawdzenie siebie czy mozna ogarnac dany jezyk tworzac cos dla siebie/innych. Niekoniecznie cos komercyjnego.